Skocz do zawartości

Własne alkohole regionalne i nie tylko


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Linek727 napisał:

Byle nie ziemniaczany, bo naślę komisję... Za marnowanie kartofli!

Na chwilę obecną to raczej kiwi niż ziemniak.

Masz drugiego plusa za prawidłową nazwę czyli kartofle ale i minusa za ziemniaki więc wychodzisz na zero, musisz się bardziej postarać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj broiłem, wędziłem sery, kiełbasy, schaby i boczki, a w międzyczasie sobie kapało. Nakapało 5L 83%  i jeszcze ze dwa literki 65%.:champagne-2010: Połowa z pigwowcem będzie zrobiona, a na drugą połowę jeszcze nie mam pomysłu, pewnie z literka z suszoną śliwką zrobię z domieszką orzecha włoskiego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze cedzenie wina dziś zrobiłem. 15 litrów wyszło, przy okazji dosłodziłem trochę po degustacji przez domowników. Zrobiłem takie delikatnie półsłodkie, zaraz z powrotem idzie do baniaka i niech się z miesiąc klaruje. Golnąłem szklanicę i powiem szczerze że nie dość że dobre to i grzeje.:D:champagne-2010:

IMG_20201212_142120.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Semi napisał:

Pierwsze cedzenie wina dziś zrobiłem. 15 litrów wyszło, przy okazji dosłodziłem trochę po degustacji przez domowników. Zrobiłem takie delikatnie półsłodkie, zaraz z powrotem idzie do baniaka i niech się z miesiąc klaruje. Golnąłem szklanicę i powiem szczerze że nie dość że dobre to i grzeje.:D:champagne-2010:

IMG_20201212_142120.jpg

@Semi, przygarnij sierotkę :champagne-2010:

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudziłem się z wieczora, więc wziąłem się za drugą filtrację i zmniejszenie mocy pigwowcówki. Przy okazji skosztowałem dwa łyczki z czerpaka.:D Zrobiłem ją na około 50%. Postoi jeszcze z tydzień w gąsiorkach i trzeba będzie pobutelkować. Na święta będzie trunek gotowy.:champagne-2010:

IMG_20201214_204452_HDR.jpg

Edytowane przez Semi
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2020 o 21:18, Semi napisał:

Nudziłem się z wieczora, więc wziąłem się za drugą filtrację i zmniejszenie mocy pigwowcówki. Przy okazji skosztowałem dwa łyczki z czerpaka.:D Zrobiłem ją na około 50%. Postoi jeszcze z tydzień w gąsiorkach i trzeba będzie pobutelkować. Na święta będzie trunek gotowy.:champagne-2010:

IMG_20201214_204452_HDR.jpg

Dla niechcianych gości zrobiłbym odrębną butelkę, z odrobiną Fairy. A dla wrogów - z Cillit'em. Ale, jak widzę na zdjęciu, podobnie kombinujesz ;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...