Jump to content

UWAGA KONKURS nr 2 dlaRyb.pl "Ulubiona metoda połowu"


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Hejka. 

Zapraszamy do udziału w konkursie Noworocznym.

Opisz w minimum trzech zdaniach na forum dlaRyb.pl ( pod tym linkiem, w tym wątku)  jaką metodą lubisz łowić i dlaczego?

Do wygrania jest 6 spławików o różnej gramaturze handmade ręcznie robionych przez kolegę Jakuba o łącznej wartości prawie 150 zł .

Poniżej opis właściciela i profil na fb: https://web.facebook.com/Sp%C5%82awiki-handmade-Jakub_wr-755010344585649/?fref=ts

" Większość spławików jest zrobionych z suszonej pałki wodnej, lub piór pawich oraz balsy. Stosuję tylko naturalne materiały. 
Moim spławikom charakteru nadają ozdobne malowania, oplotki z nici a całość pokryta jest kilkoma warstwami lakieru jachtowego odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne. Spławiki są mocne i trwałe i będą służyły przez lata. Są idealnym uzupełnieniem wędkarskiego pudełka, świetnie nadają się na upominek. Zachęcam do obejrzenia galerii. "Jakub.thumb.jpg.f0cfb88feb3143589fef371c

WYGRANY JEST TYLKO JEDEN!!!

Poniżej kilka podstawowych zasad (regulamin poniżej):
1. Do dnia 31 grudnia 2015 roku prześlij w tym wątku Twój prywatny opis: jaka jest Twoja ulubiona metoda łowienia i dlaczego?
2. Opis powinien zawierać minimum trzy zdania.
3. Zwycięzca zostanie ogłoszony dnia 3 stycznia 2016 r.
4. W konkursie nie mogą brać udziału administratorzy i moderatorzy forum dlaRyb.pl.

Pozdrawiamy
Administracja

Wymaga się aby osoby poniżej 13 roku życia wysłały  mailem zgodę rodziców na rejestrację w serwisie.  Po otrzymaniu i zaakceptowaniu zgody, Twoje konto zostanie uaktualnione.

Szczegółowy regulamin Konkursu:

Regulamin konkursu  „Ulubiona metoda połowu”

I.  Organizator konkursu

1. Organizatorem konkursu  „Ulubiona metoda połowu””, zwanego dalej „Konkursem” jest serwis dlaRyb.pl, zwanym dalej „Organizatorem”.

II.  Tematyka konkursu

Tematyką Konkursu jest ogólnopojęte wędkarstwo oraz przyroda przedstawione poprzez ciekawy opis ulubionej metody połowu. Zachęcamy tu gorąco wszystkich uczestników o zapisanie własnych, nowatorskich pomysłów i doświadczeń.

III.  Uczestnicy konkursu

Konkurs „Ulubiona metoda połowu”” adresowany jest do wszystkich zarejestrowanych użytkowników serwisu dlaRyb.pl. 

IV.  Zgłaszanie prac
1. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie jedne wpis.
2. Zgłoszenia prac będą przyjmowane do 31 grudnia 2015 r.
3. Wpis mogą przesyłać tylko ich autorzy.
4. Prace niespełniające wymogów regulaminu konkursu zostaną odrzucone.
5. Zgłoszenie wpisu do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
Zamieszczenie wpisu w serwisie dlaRyb.pl z udzieleniem Organizatorowi przez Uczestnika Konkursu nieodpłatnej i bezterminowej licencji na umieszczenie wpisu na stronie www Organizatora.
Przekazanie prac konkursowych oznacza jednocześnie, że nie będą one zagrażały ani naruszały praw osób trzecich, w szczególności nie będą naruszały ich majątkowych i osobistych praw autorskich, oraz że osoba przekazująca prace konkursowe ma zgody osób, których wizerunki utrwalono na wpisie i uprawnienia do wyrażania zgody na wykorzystanie tych wizerunków w zakresie opisanym w punkcie 6 powyżej. W przypadku wystąpienia przez osobę trzecią z roszczeniami wynikającymi z tytułu naruszenia praw określonych powyżej osoba przekazująca zrekompensuje Organizatorowi, jako wyłącznie odpowiedzialna, koszty poniesione w związku ze skierowaniem przeciwko niemu roszczeń odszkodowawczych, zwalniając Organizatora od wszelkich zobowiązań, jakie powstaną z tego tytułu.

V.  Rozstrzygnięcie konkursu

1. Wszystkie teksty/wpisy nadesłane do Konkursu podlegają ocenie Organizatora.  
2. Spośród nadesłanych prac Organizator wybierze jedną.
3. Decyzja Organizatora jest ostateczna i wiążąca dla wszystkich uczestników Konkursu.
4. O decyzji Organizatora nagrodzona osoba zostanie powiadomiona na łamach serwisu dlaRyb.pl
5. Rozstrzygnięcie Konkursu oraz ogłoszenie wyniku nastąpi w dniu 3 stycznia 2016 r.

VI.    Nagroda

1. Zwycięzca Konkursu otrzyma 6 spławików Handmade  autorstwa Jakub_wr.

VII.  Postanowienia końcowe

1. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej dlaRyb.pl
2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie znajdą odpowiednie przepisy prawa polskiego.
3. Konkurs nie jest „grą losową” w rozumieniu ustawy z 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych (Dz. U. Nr 68, poz. 341, z późn. zm.).
4. Zgłoszenie tekstu/wpisu do Konkursu i zarejestrowanie się na forum dlaRyb.pl jest jednoznaczne z przyjęciem przez uczestnika Konkursu warunków niniejszego regulaminu.

Link to comment
Share on other sites

  • Grendziu pinned and featured this topic

Nagroda zacna. Spławiki Jakuba to pierwsza liga. Zazdroszczę zwycięzcy. Gramatury spławików będą losowe.

Zaznaczę, że zdjęcie na naszym banerze jest autorstwa Jakuba i jest na nim Jego wyrób.

Jakub jeszcze raz dziękujemy za udostępnienie zdjęcia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mimo, że rozpoczynałam przygodę ze spławikiem w wędkarstwie, to moją ulubioną metodą połowu jest spinning.

Łowię zarówno z brzegu jak i z łodzi. Uwielbiam walkę z małymi drapieżnikami na lekkich, delikatnych zestawach. Moimi częstymi zdobyczami są klenie, jazie i okonie. To własnie pasiaki przyciągają moją uwagę najczęściej. Wszystkie swoje zdobycze wypuszczam.

Czas spędzony nad wodą jest dla mnie bezcenny, nie zamieniłabym tych chwil na nic innego na Świecie.

Buziaki
Martusia :x

Link to comment
Share on other sites

Pomimo tego iż nie jestem wierny jednej metodzie, to najczęściej i najchętniej łowię na grunt.

Mogę wtedy spokojnie, bez pośpiechu delektować się czasem spędzonym nad wodą. Skupić się na otaczającej przyrodzie. Uwielbiam ten moment, kiedy mogę w ciszy i spokoju rozłożyć się na fotelu, zamknąć oczy i odciąć się od tego całego zgiełku. I nawet jeśli nic nie złowię, to i tak wracam do domu zrelaksowany i wypoczęty.

Poza tym staram się zabierać rodzinę ze sobą, a wtedy zarzucam wędki i mogę cieszyć się czasem spędzonym z nimi nad wodą.

Link to comment
Share on other sites

Wędkowanie pod każdą postacią to wspaniały sport.

Jednak dla mnie ulubiona metodą  wiosenno-letnua jest Feeder. ( w szczególności nocne zasiadki) jest to magiczny czas gdy czekasz z niecierpliwością aż zabrzmi magiczny dźwięk sygnalizatory albo ugnie się szczytowka przy blasku ogniska bądź gwiazd. Lubię tą metodę za to ze podczas takiego łowienia można się zrelaksować i wypocząć. I jest to wyjątkowy sposób spędzania czasu z dziewczyną która również uwielbia zasiadki . Jednymi słowy Mile z pożytecznym w jednym ;) 

A jak już przyjdą zimniejsze dni kiedy w fotelu ciężko wiedzieć to w ruch idzie spinning i różnego rodzaju kombinacje metod i przynęt. Druga ulubiona metoda jesienno-zimowa. Dostarcza wiele emocji i rozrywki za to ja uwielbiam. 

Pozdrawiam Patryk. 

PS. Liczę na pozytywny wynik splawiczki się przydadzą dla brata fana splawiku. 

Link to comment
Share on other sites

Moją ulubioną metodą połowu jest spławik. Niezawodny i ceniony od wielu lat a zarazem prosty zestaw który jest w stanie zrobić nawet dziecko z podstawówki. Uwielbiam ten moment gdy po godzinach patrzenia się, ten kolorowy patyczek wreszcie zatańczy. Serce zaczyna bić mocniej i myśli jakie przechodzą w tym momencie przez moją głowę to jaka ryba zainteresowała się moja przynęta ?. Możemy przez chwilę obserwować ten nasz patyczek i z brania domyślać się, chyba leszcz ?. Takich doznań nie dostarczy nam żaden sygnalizator brań, feder itp ;). 

Link to comment
Share on other sites

Moją ulubioną metodą połowu jest spławik. Gdy w dzieciństwie ciocia kupiła mi pierwszą wędkę to była właśnie ona na metodę spławikową. Od 6 lat łowie na tą metodę. Uwielbiam patrzeć na spławik nawet gdy cały dzień nic nie bierze to i tak cieszę się z tego że byłem na rybach. Na metodę spławikową łowię często więc przydały by mi się te spławiki i byłbym szczęśliwy gdybym je wygrał. Bardzo podoba mi się moment wyciągnięcia ryby na tą metodę gdyż po ruchach spławika można się tylko domyślać co to za ryba. Dziękuje za wysłuchanie. 

Link to comment
Share on other sitesOstatnimi czasy większość moich wypraw jest na komercyjne karpie, stąd uzywam głównie gruntówki, ale zdarza się, ze i tam sięgam po spławik. To od spławika zaczynałem i bardzo długo wędkowałem tylko tą metodą, dopiero pózniej dodałem gruntówkę. Jednak i tak sentyment do początków i metody spławikowej pozostał i zawsze jedna moja wędka jest na spławik. Pamiętam pierwsze wypady na ryby i próby, gdy sam usiłowałem robić spławiki z pałki wodnej, bo takich najbardziej lubię uzywać, szczególnie próbując swoich sił na lina. Wędkując na spławik wracam więc do swoich początków - poprzez stawianie pierwszych kroków , zawody, do zasiadek na liny - to były najpiękniejsze chwile nad wodą, do których w sezonie 2016 zamierzam wrócić. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...