Skocz do zawartości

Ugotowani "dla Ryb" - nasze przepisy kulinarne


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, mav3rick napisał:

Ryba to tylko sól i pieprz, inne wymysły to psucie jej smaku

Ja w przeciwieństwie do moich domowników lubię tylko wlasnie tak prosto. Kawałek dobrej rybki. Np. Miruny ze skórą,  natrzeć cytryną, trochę pieprzu, ewentualnie soli morskiej. Na posmarowaną oliwą folie położyć plaster czerwonej cebuli,  rybę i cebulę. Zawinąć. I bez różnicy czy 15 min na parze, czy w piekarniku. Dla mnie nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

200  klopsikow to ja w 10 lat nie zjadam. :D Ja dziś siadam do barszczu, kto był na Rybomanii to zna ten smak, a na Wigilię jest jeszcze lepszy :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem barszcz an piątek, a co  Niech świeży będzie

Tak tak, nikt nie uwierzy. Pewnie tylko dlatego na piątek by do soboty jeszcze starczyło
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grendziu napisał:

A jaki barszcz gotujecie?  

Ja zawsze tradycyjny dla mojego domu, czyli buraki,  włoszczyzna, czosnek,  majeranek, przyprawy.  

Jutro spróbuję, taki inny. Naczytalam się, że staropolski sprzed ponad 100 latChcę zrobić dwa wywary. Buraczany i z suszonych grzybów.  Potem razem plus suszone śliwki, gruszki i świeże jabłko. Myślę, że będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Ruda napisał:
4 godziny temu, Grendziu napisał:

A jaki barszcz gotujecie?  

Ja zawsze tradycyjny dla mojego domu, czyli buraki,  włoszczyzna, czosnek,  majeranek, przyprawy.  

Jutro spróbuję, taki inny. Naczytalam się, że staropolski sprzed ponad 100 latChcę zrobić dwa wywary. Buraczany i z suszonych grzybów.  Potem razem plus suszone śliwki, gruszki i świeże jabłko. Myślę, że będzie ok. 

Ja idę bardziej na ostro.
1.. Kostka bulionowa plus wywar z warzyw. Liść laurowy, gałka muszkatołowa. 
2.  Buraki gotuję w łupinach aż do miękkości, następnei gorące obieram i tarkuję.
3. Całość wrzucam do punktu nr1, wcześniej usuwając warzywa.
4. Gotuję masę buraczaną i dodaję też jakiś koncentrat w płynie z buraków gotowy.
5. Na końcu odcedzam buraki, trochę zostawiam i dodaje zasmażaną cebulkę. Sól, pieprz wg uznania.
Mogę porobić zdjęcia w piątek jak chcecie :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grendziu napisał:

Ja idę bardziej na ostro.
1.. Kostka bulionowa plus wywar z warzyw. Liść laurowy, gałka muszkatołowa. 
2.  Buraki gotuję w łupinach aż do miękkości, następnei gorące obieram i tarkuję.
3. Całość wrzucam do punktu nr1, wcześniej usuwając warzywa.
4. Gotuję masę buraczaną i dodaję też jakiś koncentrat w płynie z buraków gotowy.
5. Na końcu odcedzam buraki, trochę zostawiam i dodaje zasmażaną cebulkę. Sól, pieprz wg uznania.
Mogę porobić zdjęcia w piątek jak chcecie :P

Dobra,  dawaj.  Ja chciałam więcej eko ? Ale lubię wszystko, co inne ☺ Czekam na zdjęcia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...