Skocz do zawartości

Ugotowani "dla Ryb" - nasze przepisy kulinarne


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja mam w domu problem z rydzami, osobiście lubię, ale moja małżonka jest strasznie uczulona na zapach obrabianych termicznie rydzów, po prostu ich nie znosi, więc obrabiam je termicznie dopiero jak jej w domu nie ma. Zresztą u mnie niewiele ich jest, jak przynoszę to kilka sztuk tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dawno temu spróbowałem rydzów i smaku ich nigdy nie zapomnę... W mojej okolicy nie uświadczy się tych grzybów (przynajmniej nie w tych lasach, do których ja wchodzę ;) , ale widziałem na Kaszubach jak wynosili je z lasu kopcami. Chodząc tam po lesie pewnie je mijałem, ale nie będąc pewny, że to one - nie ruszałem ich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArekH napisał:

W końcu się doczekałem. Caałe 3 dni. Anusine śledzie w oleju i z cebulką, w końcu doszły. Delicjoza. :icon_arrow1:

IMG_20190927_175328.jpg

Czy ktokolwiek tutaj ma wpływ na Arka, żeby się w końcu uspokoił? Bo te śledzie to jeszcze, ale szczucie kolegów rydzami na maśle stanowi chyba jakąś utajoną formę werbalnej perwersji?

Już czuję, jak mi Arek szepce w ucho:

"Chodź ze mną do laska, pokażę ci Rydzyka grubaska"... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Linek727 napisał:

"Chodź ze mną do laska, pokażę ci Rydzyka grubaska"... ;)

Karwafa, sprowadziłem na forum potworka i to z zielonki. Nie dość że baraże, to jeszcze ziomek ZG-GW Mnie tu podgryza. :D Adam, Rydze to delicje. Najsmaczniejsze grzybki jakie jadłem, drugie to Kanie. Ale Lubuszanina nie muszę o tym zapewniać. :champagne-2010: Dasz się w końcu kiedyś ściągnąć na kielonka? Upili byśmy np. Grendę i patrzyli jak się zatacza? :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Linek727 napisał:

Czemu nie? Tylko, proszę, pamiętaj, że zamiast rozumu mam móżdżek wołowy.??

Taaa. Pewnie Tobie u wierze. :champagne-2010: Móżdżek zrobimy na grilu  "ala Adam" będzie Smakował wybornie. :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...