Skocz do zawartości

Ugotowani "dla Ryb" - nasze przepisy kulinarne


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O, to, to, to, to, to... Że ktoś jeszcze pamięta tę nazwę.:champagne-2010:
Ja np. nie uznaję też Walentynek. Żonie mówię, że u nas obowiązuje Noc Kupały.:221_see_no_evil:
Muszę jeszcze zrobić z sosem śmietanowym z cebulą i czosnkiem, wtedy będą prawdziwi polskie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Splot napisał:

Muszę jeszcze zrobić z sosem śmietanowym z cebulą i czosnkiem, wtedy będą prawdziwi polskie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Tu bym się nie rozpędzał ze stosowaniem słowiańskich przepisów. Wedle pewnych przekazów (nie pamiętam źródłosłowia) podpłomyki okraszano również suszem bądź wywarem z muchomora czerwonego, zwanego bedłkiem.

Znam tylko jedną historię o użyciu bedłka, ale za to prawdziwą. To nie to forum.:223_speak_no_evil: :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grendziu napisał:

Mój przysmak, za Mazurskich studenckich czasów

Nie wiem na jakich ty studiach byłeś, ale na moich przysmak wyglądał trochę inaczej :grin-min:

1257336855_by_emyot2_600.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, Hotpoint napisał:

Nie wiem na jakich ty studiach byłeś, ale na moich przysmak wyglądał trochę inaczej :grin-min:

1257336855_by_emyot2_600.jpg

Dwa razy w życiu posmakowałem, raz przed koncertem nad Wartą wychlałem z kumplem jednego na współę, a raz była dziewczyna była w Rosji na wycieczce i mi przywiozła samą siarkę, wziąłen na język i wygło. Nigdy nie przepadałem za jabcokami i nigdy ich w sumie nie piłem :P

Na studiach przeważnie był browar lub nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 minuty temu, Hotpoint napisał:

Ty się widać znasz... To nie jabol to Nalewka :grin-min:

Dla mnie bez różnicy, to sikacz i to sikacz :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naszych modyfikacji kuchennych. Z Anulą stosujemy od kilku lat. Zastąpiła nam nieodwracalnie bułkę tartą jako panierka. Mniej chłonie tłuszcz i ma wyższą temp. palenia. Panko. Polecamy! 

pol_pl_Panierka-Panko-10-x-1kg-caly-karton-INAKA-1208_1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...