Skocz do zawartości

Ugotowani "dla Ryb" - nasze przepisy kulinarne


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
3 godziny temu, ArekH napisał:

Lubiem, wędzone kurzęcie. :D

Jedyne dobre jakie jadłem to w Pradze podane z browarami, a jedyne co pamietam to jak Pani Kelnerka, w barze podała i to i piwo i piana się wylała na stolik i zaś spojrzałem Jej prosto w oczy widząc tylko dekolt :) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś był dzień pełen wrażeń. Przed północom wyruszyłem na ryby, o 9 zawijka i do lasu. Coś tam się udało uzbierać, wyszedł słoik marynowanych i do suszenia. Przy okazji uważyłem gołąbki. Wyszły przepychota. Cały dzień było co robić. Padam . Jutro do pracy.20200911_154907.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio jedynki zaczęły rosnąć ?

Cos po pięćdziesiątce się popsuło i kolejne choróbsko zaczyna dokuczać.

W tamtym roku po zabiegu dopadła mnie podagra, myślałem ze jednorazowy przypadek, wiec nie wziąłem  sobie tego do serca.

Lekarz mówił, restrykcyjna dieta, leki  itp pierdoly, ja mądrzejszy jak zwykle.

Teraz zieleninka i nabiał ?

Mięska niestety 50gr na dobę? i to nie każdy sort, oczywiście ten chudziutki sucharki jak wiór ?

No i za owoce trzeba się wziąć  ?C3BCF15E-2CED-421C-847E-2C9BCDD260C5.jpeg.e84c6565909c4ed73f8ad04aa9c97a6c.jpeg1AB66AEA-6CC3-43DB-ABFA-9676AC9348B5.jpeg.8a6928e78406347d29d0794ea529cd57.jpeg

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cygan786 napisał:

@MrProper przerzucasz się na owoce w płynie? Pewnie ze lepsze bo gryźć nie trzeba.

Adam, No aż tak źle nie ma, coś tam zębów jeszcze zostało ????

 

To nastaw roczny, pierwszy raz robiłem z suszonych śliwek.

Cos nie poszło zgodnie z planem i wyszedł taki nijaki. Teraz poszukuje alembika, może śliwowica będzie lepsza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MrProper napisał:

 

Teraz poszukuje alembika, może śliwowica będzie lepsza ???

Pewnie że będzie lepsza, do tego zdrowsza.:D

U mnie dzisiaj na śniadanie jajecznica na świeżych grzybach z cebulką.;)

Edytowane przez Semi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie @Semi zainspirował, że pomyślałem- jak coś robić,  to na 100% ?

Umyte z grubsza przebrane 25l / 20kg węgierek

 

Czas zakasać rękawy ?

B359A8A8-A293-4C40-A14B-6F922B43F571.thumb.jpeg.15efc9d6ed90ea30ed4317e81460bde3.jpeg

 

a jak już o procentach mowa, to może ktoś się pochwali jak robi ewentualną śliwowicę.

Ja mam zamiar połowę z tego wydrylować a połowę zostawić z pestkami, i w pierwszej fazie procesu fermentacji dodać na każde 10kg owoców  kilogram cukru, czyli 2 kg na to wiadro.

W drugiej fazie - po około tygodniu dolać już syropu cukrowego aby dopełnić wiadro ( bo w wiadrze 25l będę fermentował) do około 22l

 

Może ktoś coś w temacie?

prosil bym wszystkich którzy maja coś do powiedzenia w tym temacie o ewentualne podpowiedzi 

 

A ja tym czasem robię kawe i zaczynam ciupać ?

 

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...