Skocz do zawartości

Ugotowani "dla Ryb" - nasze przepisy kulinarne


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, cygan786 napisał:

A nie bedzie wtedy za słona. Dałem ok 60g soli peklowej na litr wody + przyprawy. Co do samego smaku wyrobu to nie ma sie co przyczepić.

Nie będzie za słona jak dasz jedną strzykawkę w środek. Nastrzykuj tylko środek mięsa, będzie ładne różowiutkie w całości. Ogólnie jak wiem że szybko zużyję mięso, to wogóle peklosoli nie używam i w nosie mam kolor, sine też smaczne i bez chemii, ale u mnie w domu reszta domowników jakoś nie za bardzo za wieprzowiną, dlatego stosuję peklosól, dłużej mięso poleży.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze mnie na kaszankę, zrobiłem właśnie listę zakupów żonie i w sobotę zrobię ze 3 kg. Sam jeszcze nie robiłem, ale kupę lat pomagałem mamie, bo to ona zawsze robi w mojej rodzinie najlepszą kaszankę.:champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, suwi napisał:

Schab z boczkiem pieczarkami i cebulą w sosie własnym ? jutro do tego ziemniaczki najlepiej zapiekane Ale nie będę miał na to czasu zimne piwko MNIAM

20200414_213449.jpg

Idealne danie ketogeniczne, oczywiście bez ziemniaków, no i można schab karkówką zastąpić :D. Robiłem niedawno podobny zestaw, bardzo smaczne :champagne-2010:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio siedząc na YT, wpadłem na pewien kanał. Przepis przypadł mi do gustu i zmotywowałem Anulę do wykonania. Smakowało mi, może bez efektu ŁAAAł, ale smakowało. Potrawa pikantna, mięsno pomidorowa, dość syta. Zasubowałem kanał gościa. Jest kilka rzeczy do spróbowania. 

PS. Aha. Nie ufał bym ilościowej ocenie gościa. My tę porcję, we trójkę mieliśmy na 2 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ArekH napisał:

Ja ostatnio siedząc na YT, wpadłem na pewien kanał. Przepis przypadł mi do gustu i zmotywowałem Anulę do wykonania. Smakowało mi, może bez efektu ŁAAAł, ale smakowało. Potrawa pikantna, mięsno pomidorowa, dość syta. Zasubowałem kanał gościa. Jest kilka rzeczy do spróbowania. 

PS. Aha. Nie ufał bym ilościowej ocenie gościa. My tę porcję, we trójkę mieliśmy na 2 dni. 

Arek. Jak już siedzisz na YT to polecam  kanał Tomasza Strzelczyka - Oddaszfartucha 

Tradycyjne Dania bez udziwnień

Oczywiście doprawiam według własnych upodobań, nie trzymam się sztywno jego wytycznych.

Czasem tak, ale tylko wtedy gdy gotuje pierwszy raz nieznany mi przepis.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrProper napisał:

Arek. Jak już siedzisz na YT to polecam  kanał Tomasza Strzelczyka - Oddaszfartucha 

Tradycyjne Dania bez udziwnień

Też kilka patentów na swojskie wyroby mi wpadło w oko z jego filmów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Semi napisał:

Też kilka patentów na swojskie wyroby mi wpadło w oko z jego filmów.

?? Jest w czym wybierać. Tym bardziej kręci te filmy jak natchniony.

Kociolkuje, smaży, wyroby robi, pichci, cała gamą smakołyków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...