Skocz do zawartości

Czy i jak widzą ryby w wodzie nasz haczyk oraz zestaw z przynętą?


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

To jest coś co mnie ciekawi od dawna. Za dzieciaka uczony byłem, że jak łowisz np. na pęczak, to musi być cały zakryty hak, wtedy jest więcej brań.

Z rosówkami było podobnie, aż do czasu aż zaczęliśmy łowić na pszenice, gdzie delikatne odkrycie grota w haczyku spowodowało lepszą efektywność brań.

Moim skromnym zdaniem ryby mają słaby wzrok, za to wyostrzony węch i działają lepiej na zapach... Ale naukowcem nie jestem.

Dziś sam stosuję często metody na włos i to skutecznie, co do spinna nigdy się nad tym nie zastanawiałem, zestaw końcowy musiał być tak dobrany aby optymalnie pracował w wodzie, stąd nigdy nie lubiłem chociażby łowić z gumami na "dozbrojkę".

Jak jest u Was? 

Film przedstawiam prowadzenie martwej rybki w trollingu.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas nurkowań zauważyłem że ryby wszystko co znajduje się pod wodą traktują jako swoje naturalne środowisko i nie ważne czy jest to wielki nurek z płetwami czy konar drzewa. Co do węchu nie był bym tak bardzo przekonany bo widziałem stado żerujących płoci. Ryby podpływały do dna łapały jakieś drobinki i wypluwały a łapały coś innego ale tak jak Grendziu fachowcem nie jestem mogę tylko gdybać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
44 minuty temu, podlasiak napisał:

Ja podczas nurkowań zauważyłem że ryby wszystko co znajduje się pod wodą traktują jako swoje naturalne środowisko i nie ważne czy jest to wielki nurek z płetwami czy konar drzewa. Co do węchu nie był bym tak bardzo przekonany bo widziałem stado żerujących płoci. Ryby podpływały do dna łapały jakieś drobinki i wypluwały a łapały coś innego ale tak jak Grendziu fachowcem nie jestem mogę tylko gdybać ;).

Kolego Podlasiak jestem zwykłym kolegą "Kowalskim" jakby co, uczeni tutaj to są inni, a ja jestem amatorem wędkarstwa od 35 lat powiedzmy - w postach opisuję własne teorie, przemyślenia i od Was samych poprzez dyskusję uczę się non stop nowości za co wszystkim zaangażowanym w forum i konstruktywną dyskusję bardzo dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Administrator

Sezon na drapieżniki trwa już na dobre. Odświeżam temat. Na zlocie był przez chwilę wykład na ten lub jemu podpbny temat, gdy kolega Kotwic zrobił transplantacje czaszki szczupaka, opowiedział to i owo o czuciu, widzeniu, płci poszczególnych ryb. Oraz co za co tam w środku odpowiada.

IMG_20160925_094339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...