Skocz do zawartości

Wózek czy taczka wędkarska


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Odradzam takie rozwiązanie.

Miałem swego czasu coś podobnego gabarytowo i z takimi rozwiązaniami technicznymi.

Co prawda nie wiem czy w moim była "płyta stalowa", raczej na pewno aluminiowa konstrukcja.

Był bardzo lekki.

Powierzchnia robocza mała ( wąska) co wymusza ułożenie bagażu mocno w górę.

Co zatem idzie mocno obciąża rączkę i będziesz odczuwał ciężar transportując bagaż ( w czasie przemieszczania wózek jest w pozycji zbliżonej do poziomu)

Kółka są małe i wąskie  co sprawia, że przemieszczanie się po nierównym terenie, a szczególnie

skośnym w stosunku do kierunku przemieszczania ( np opadający w stronę brzegu jeziora) jest uciążliwe. Wózek staje się wywrotny ( na boki) skręca Ci nadgarstek. Wąsko rozstawione kółka sprzyjają też temu.

W płaskim terenie utwardzonym ok. To są wózki magazynowe.

Na bliskie odległości ok, ale w takim razie nie bardzo jest sens.

Gdy masz do przejścia kilkaset metrów ścieżką wzdłuż leśnego jeziora, nierówną, poprzerastaną miejscami korzeniami drzew wtedy przeklinasz ustrojstwo.

Mało bagażu weźmiesz do ręki ( czy na grzbiet), gdy więcej nie spełni dobrze swego zadania.

Takie miałem doświadczenia z tego typu konstrukcją.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, suwi napisał:

Słuchaj @Tench_fan  i nie bądź kutwą. Nie zawsze oszczędność się sprawdzi. To Już lepiej weż Jaxon z dużymi kołami. Anaconda, na pewno się sprawdzi. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...