Skocz do zawartości

Wisła uboga o ryby


Janek333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

 

Powyżej masz wątek o którym pisaliśmy wcześnie o wpuszczaniu ścieków na forum.

Janek to o czym piszesz to jakaś nowość, znowu Wisła oberwała? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Janek333 napisał:

Witam czy wie ktoś może coś na temat awarii w elektrowni Kozienice? Podobno ucierpiało trochę rybek;/

Przecież to jakaś maskara w tym kraju się robi, najpierw Warta, teraz Wisła... Jeśli to prawda jest to kląć mi się chce !!!! Psia jego mać.
W Poznaniu mówi się o milionowym odszkodowaniu, co to jest milion, jeśli przyroda ginie???????
http://tyna.info.pl/kilkanascie-ton-martwych-ryb-odkryto-w-polancu/ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grendziu napisał:

Przecież to jakaś maskara w tym kraju się robi, najpierw Warta, teraz Wisła... Jeśli to prawda jest to kląć mi się chce !!!! Psia jego mać.
W Poznaniu mówi się o milionowym odszkodowaniu, co to jest milion, jeśli przyroda ginie???????
http://tyna.info.pl/kilkanascie-ton-martwych-ryb-odkryto-w-polancu/ 

Tak znalazłem w sieci notkę na ten temat o uszkodzeniu elektrowni  i spuszczeniu ciepłej wody, aż człowiek serce boli co dzieje się z naszym rybostanem w tym kraju. W tym linku poniżej ktoś w komentarzu potwierdził fakt o którym pisałem. Co do Poznania co da nam wędkarzą odszkodowanie? Wiadomo jak jest z zarybianiem które powinno być co roku bo wystarczy spojrzeć w informator, ja przeglądam co rok i porównuje i z roku na rok coraz mniej jest zarybień a w punkcie w którym kupuje pozwolenie twierdza że wędkarzy coraz więcej... Uważam ze jeśli PZW dostanie jakieś odszkodowanie to nie odwróci to strat w przyrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Janek333 napisał:

Tak znalazłem w sieci notkę na ten temat o uszkodzeniu elektrowni  i spuszczeniu ciepłej wody, aż człowiek serce boli co dzieje się z naszym rybostanem w tym kraju. W tym linku poniżej ktoś w komentarzu potwierdził fakt o którym pisałem. Co do Poznania co da nam wędkarzą odszkodowanie? Wiadomo jak jest z zarybianiem które powinno być co roku bo wystarczy spojrzeć w informator, ja przeglądam co rok i porównuje i z roku na rok coraz mniej jest zarybień a w punkcie w którym kupuje pozwolenie twierdza że wędkarzy coraz więcej... Uważam ze jeśli PZW dostanie jakieś odszkodowanie to nie odwróci to strat w przyrodzie

Co do samego Poznania i PZW - bo to on jest użytkownikiem tej wody na tym odcinku ( niestety mieszkam w pobliżu) to Warta pokazała, że miała wiele cennych i przede wszystkim dużo ryb.
Faktycznie trudno będzie to wszystko jakoś odbudować...

Co do kasy i odszkodowania, to nie wierzę, że jeśli PZW otrzyma duże pieniądze, że źle spożytkuję finansowanie. Gdyby to miało być zarybienie rzędu 5 czy 10 tyś zł, to nikt by tego nie zauważył, natomiast jak zarybienia pójdą w setkach a może milionach złotych (oby jak największe) to wszystko będzie bardzo mocno zmonitorowane, nikt nie będzie mógł sobie pozwolić na przekręt.
Zauważ, że nie PZW jest winne tragedii, ale PZW jest teraz odpowiedzialne za to co będzie...

Zbyt duże poruszenie społecznie jest aby takie zatrucie rozeszło się bez echa.

To samo powinno być z Wisłą, milionowe kary, restrykcje dla firm, stały nadzór i częste kontrole. Z drugiej strony nasuwa się pytanie, ile razy można zatruwać rzeki, jeziora, morza, przecież tym samym zatruwamy własne życie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak jednoznacznie ustalić winnych lub przyczyny.
Każda firma, każdy człowiek czasami może zawieść, to niestety prawdopodobne, wcześniej lub później.
Ciężko oceniać czy produkcja energii jest ważniejsza od ochrony środowiska naturalnego, ale z drugiej strony "atomu" nie mamy, węgiel jest "be", wiatr "szkodzi", hydroelektrownie są "paskudne", itp. Jak więc znaleźć rozwiązanie, skoro wszystko można podważyć?

Co do głównego tematu, brak dokładnych informacji o zdarzeniu, są głównie plotki, zgadywanie i przypuszczenia. Owszem, trzeba przyznać, że zdarzył się tam jakiś wypadek, ale mi osobiście brakuje danych, by móc oceniać, co to za wypadek, jaka jest jego zasięg i jakie są straty i konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
23 godziny temu, Elvis napisał:

Może to coś więcej wyjaśni.

http://www.tygodnikoko.pl/gorace-tematy/enea-czarna-seria-trwa/

Szczególnie ciekawe są komentarze pod tekstem. Wnoszą więcej niż te info z Fb.

Brawo Elvis - najpierw zbadajmy kto, to potem wydajmy wyrok. Przypomina mi się Poznań - po 2 dniach miał być podany winny, tak się nie da. Trzeba być pewnym, kto co i jak, a potem obwiniać, czy też egzekwować od winowajcy odszkodowanie...

Oby takich sytuacji było jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku awarii w Kozienicach, istotne jest miejsce awarii. Bo od tego kto zarządza lub użytkuje dany odcinek cieku, zależy sposób działania, oraz jego możliwości wynikające z odpowiednich zezwoleń.
Wbrew pozorom, samo hasło, że ryby zostały zabite (choć niektórzy piszą "ugotowane") będzie miało zupełnie inne konsekwencje dla różnych podmiotów.

I dzięki Elvis, za ciekawy odnośnik. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...