Jump to content

Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Gdzieś kiedyś przeczytałem, że to takie odpowiedniki Dragona i Jaxona w Polsce.

Sam do Prestona przymierzałem się kilkakrotnie - zakupiłem niestety tylko koszyczki i foremkę do metody. 

Kij brzanowy Drennana już mam - jest super, używam co prawda do karpiowania, bo tych brzan mało, a i w Warcie mi się wysuszyło przez awarię, więc...

Jakie macie doświadczenie związane z tymi firmami, co jest lepsze i co byście od nich polecili?

Link to comment
Share on other sites

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda z tych firm ma swoje udane artykuły i te mniej. Ja pozwolę sobie wymienić to co z mojej strony się wyróżnia. I tak. Jeśli chodzi o kołowrotki to żadna z tych firm się nie wyróżnia. Posiadam kołowrotek Drennana Fd 4000 i powie szczerze, że lepszy jest Spro passion 740. Prestona młynków nie znam i z tego co wiem nie ma czego żałować.

Wędki. Tu też nie ma łatwego wyboru. Bo zarówno Preston jak i Drennan ma swoje cudeńka. Mam odległościówkę Drennan i powiem tyle, super. Nowe serie 7 jak i Acolyte to już wyższa półka i jakość adekwatna do ceny. Podobie jeśli chodzi o Prestona. Tu z pewnością wyróżnia się seria Plus. Perfekcja wykonania i finezja przy sporym zapasie mocy to cechy które wynoszą Prestona na najwyższe półki.

Koszyczki. Tu wg. mnie zdecydowanie na pierwzym miejscu Preston. Szczególnie dzięki foremce z przyciskiem ułatwiającym wyjmowanie nabitego koszyczka. Same koszyczki też są lepiej wykonane. Drennanom się zdarza że odpada denko.

Haczyki. Tu również wygrywa Drennan jednak haczyki Prestona też są bardzo dobre. Trochę cieńsze i delikatniejsze ale za to bardziej ostre. Jednak Drennan ma zdecydowanie większy wybór i mniejszą cenę.

Jeśli chodzi o gotowe przypony to poziom jest podobny.

Pozostałe drobne akcesoria to również Drennan. Podobnie proce. Tu zdecydowanie wyróżnia sie ta firma i nie tylko pomiędzy tymi dwoma, ale ogólnie.

Podobnie jeśli chodzi o spławiki. Drennan wiedzie prym.

Reasumując. Na Polskim rynku wśród tych dwóch marek "niewielką" przewagę ma Drennan. Jest przede wszystkim bardzie dostępny.

Ale dla mnie i tak najlepszy jest Guru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Co tu mozna dodać po tak wyczerpującej odpowiedzi? Haki. Preferuję Drennana. Ale stosuję też Prestona z seri PR36 włos, i PR 434 do bata. Fajne bezzadziorki. Proca to jak Daniel napisał. Drennan raczej poza konkurencją. Produkty dopracowane,w większości zapasowe gumy w komplecie. Co do wędzisk nie odpowiem bo nawet nie miałem okazji mieć w ręku. Raz tylko rozmawiałem z kolegą na zlocie WMH który zamówił feederka Prestona. Nie do końca był zadowolony. Nadlewki lakieru i coś z innych niedociągnięć a cena kosmos. Podobnie z kołowrotkami. Nie mam oceny praktycznej. Na plus to szpule przy Drennanowskich nawijakach. Optymalna pojemność. Akcesoria stosuję Drennanowskie. Ale to może wina tego że na Alledrogo dostępniejsze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Trudno mi porównać procę od Prestona. bo faktycznie mam obie Drennana i są rewelacyjne. Haki Drennnana są także fajne i tak jak Daniel wolę Guru.

Dużo fajnych gadżetów i większa oferta na rynku to Drennan - nie zapominajmy o Dumbellsach F1 - swoistych kilerach na komercji.
Kołowrotki mi się nie podobały już na filmach, więc nie znam i się nie wypowiem. A kijek jeden Prestona bym wziął jakiś do testów mimo wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Haki Guru mam tylko QM1 i muszę powiedzieć że ilość spadów na komercji była porównywalna do Drennan. Guru na rzece jednak do mnie nie przemówiły. Przyznaję że wielu testów nie robiłem. Odpuściłem po dwóch niby 100% braniach i niezaciętych. Jeśli wam zależy? To zrobię testy, kije 1/1 Guru i inny hak

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Administrators

Chyba się przekonuję bardziej do Preston Innovations, jest to poparte długotrwałymi testami, są najzwyczajniej w świecie lepsi o lata świetlne od Drennan :P

Link to comment
Share on other sites

Chyba się przekonuję bardziej do Preston Innovations, jest to poparte długotrwałymi testami, są najzwyczajniej w świecie lepsi o lata świetlne od Drennan

Ale masz coś konkretnego na myśli? Ja mam swoje typy i w jednej i w drugiej firmie.

I tak Guru rządzi !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minuty temu, Elvis napisał:

Ale masz coś konkretnego na myśli? Ja mam swoje typy i w jednej i w drugiej firmie.

I tak Guru rządzi !

25 lat testów obu marek, po 300 dni i nocy nad wodą rocznie robi swoje, mam chyba prawo aby takie wnioski powoli wyciągnąć :D

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę że nie ma co gloryfikować żadnej z tych firm.

Obie mają swoje buble. Preston przy swoich cenach? Na kolana nie powala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...