Jump to content

Dobry czy zły? - Fluorocarbon


RS
 Share

Recommended Posts

Przypony fluorocarbonowe charakteryzują się tym, że są niewidoczne w wodzie. Materiał ten występuje w wielu rozmiarach dzięki czemu można stosować go niemal w każdym zestawie, grubszy na szczupaki czy cieńszy na okonie. Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego materiału jeśli chodzi o jego wykorzystanie w roli przyponu w zestawie spinningowym. Czy stosujecie? Jakie są Waszym zdaniem plusy i minusy tego materiału?

Ja osobiście używam tylko przy metodzie drop shotowej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Co prawda była już dyskusja na temat fluorocarbonu przy wykorzystaniu metody gruntowej z koszyczkiem, ale to jest jakby co innego. Dla mnie osobiście fluorocarbon wymyślono właśnie po to aby był wykorzystywany w spinningu. Sam używam go sporadycznie przy łowieniu okonia, czasem sandacza (szkoda, że mam go tak mało w łowiskach).

Najczęściej jednak wykorzystuję go przy połowie w morzu na dorsze. Jego sztywność bardzo dobrze jest wykorzystywana przy przywieszkach:beer:

Link to comment
Share on other sites

Ja spotykam się na co dzień z wieloma różnymi sposobami wykorzystania tego materiału:

 

-cienka pletka np 0,06 + fluorocarbon= według mnie schodząc tak nisko ze średnicą linki głównej przypon jest już zbędny, ponieważ powoduje dość duże  przesztywnienie. Generalnie łowiąc tak cienką plecionką z reguły używamy zestawów UL z malutką przynętą taką jak np paproch czy jaskółka

- grubsza pletka np. 0,13+ fluorocarbon= według mnie to już znacznie sensowniejsze rozwiązanie. Stosowane często przy łowieniu na większych głębokościach przy użyciu większych przynęt, gdzie przyłów w postaci szczupaka jest dużo bardziej prawdopodobny.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Wczoraj zauważyłem w pudełku, że na przypony do feedera używałem fluorocarbonu KAMATSU - jest tak świetny, że go nie rozróżniłem :P  Mam zamiar go wykorzystać w nowy sezonie do połowu okoni, bo mam różne średnice :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...