Jump to content

Klika antykarpiowa


Dominik
 Share

Recommended Posts

Niezmiernie zaniepokojony wzmożoną aktywnością lobby karpiowego chciałbym reaktywować klikę antykarpiową.

Klika ta ma za zadanie równoważyć postęp przemysłu karpiowego oraz pokazywać piękne i ekologiczne łowiska. Chcemy powalczyć o naturalne zbiorniki wolne od presji wędkarzy, którzy gonią za jak największą zdobyczą. Chcemy promować naturalne zbiorniki, nad którymi można świetnie wypocząć o poniekąd wtopić się w piękno otaczającej nas przyrody.

Klika ma za zadanie promować naturalną przyrodę i możliwość spędzania nad nią czasu. Nie jest to grupa, która ma zwalczać karpiarzy. Jesteśmy jednak za tym, by odeprzeć postępujący proces zarybiania karpiem coraz to większej liczby jezior.

Zapraszam do udziału i dyskusji :)

Link to comment
Share on other sites

Chcemy jako klika, stąd liczba mnoga. Liczba członków jest tu nieistotna, mogę być sam, by w imieniu kliki wypowiadać się w liczbie mnogiej. Mogę założyć, że w przyszłości będzie nas wielu i dlatego piszę "chcemy".

No, ale by zaspokoić Twoją ciekawość, co do składu, to mówię też w imieniu Kotwica, który kiedyś nieformalnie (jako, że sama klika jest nieformalna i tak ma być) się do tej kliki zapisał i nie przypominam sobie, by zgłaszał swoje wyjście :) Dwóch wystarczy, by była liczba mnoga, czy za mało? :D 

Link to comment
Share on other sites

Jestem, a jakże. Dobrze pamiętasz Dominiku,  że się deklarowałem i decyzję swą podtrzymuję. xD Zresztą słuszne wprowadzenie zrobiłeś.

Karp twój wróg,  :D  Karpie (Cyprinus carpio) na Cypr posłać. xD

 

A na poważnie, to można się w tym temacie szeroko wypowiadać z różnego punktu widzenia.
Ja uważam, że nie ma konieczności pakowania się w zarybienie karpiem wód naturalnych, (nawet jeśli dopuszcza to rozporządzenie), bo można zastosować inne gatunki ryb. Dlatego też, w ramach swojej pracy i możliwości ograniczam, a przynajmniej nie popieram zarybiania karpiem wód naturalnych.
Rozumiem, że karp jest rybą atrakcyjną wędkarsko, szybko rośnie, jest waleczny, jest dostępny w dużych ilościach, ale to warto wykorzystać do eksploatacji łowisk komercyjnych, nie zaś urokliwego jeziorka, choćby rybostan był ubogi i wędkarze narzekali.:S

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Dzień dobry. Jestem wędkarzem więc nie selekcjonuję ryb - lubię łowić i płotkę, sandacza, szczupaka i karpia i nie mam z tym problemu. Dlatego nie wniosę podania o zapis do kliki :)

Miłej zabawy. Dobranoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To nie było trollowanie. Przywitałem się grzecznie, wydałem mini oświadczenie i pożegnałem. Jeśli zostaną oba wpisy skasowane focha nie strzelę. Miłej zabawy i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...