Skocz do zawartości

Metoda - przypony gotowe czy robione


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem to już zazdrość
Ps.Mnie kiedyś puścił Sweetcorn na dwu kilówce. Pr36 Prestona zresztą też.
Jednak nadal ich używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2017 o 20:34, elvis napisał:

Tym razem to już zazdrość emoji16.pngemoji6.png
Ps.Mnie kiedyś puścił Sweetcorn na dwu kilówce. Pr36 Prestona zresztą też.
Jednak nadal ich używam.

Lubie go wkurzać :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mimo to nadal używam. Polecany mi przez Darka Gamakatsu też wyciągnąłem ułamany, ale nadal używam bo ma rzece bardzo dobre, tak samo te Drennany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zaczynają schody...

Są dwie możliwości albo przypony mają być stosunkowo miękkie albo sztywne. Ja preferuję te drugie i dlatego używam sprawdzonego Strofta lub Fluorocarbon. Choć używałem różnych żyłek zazwyczaj tych które nawijałem na kołowrotki. Najciekawiej wypada żyłka Browninga. Dużo dobrego słyszałem o Drennanie i tu bym się skłaniał. Jeśli chodzi o średnicę to w granicach 0.22-0.26 przy haczykach 8-14

Robiłem też z plecionki, ale to tylko na specjalne okazje. Mam nieodparte wrażenie, że na plecionkę jest mniej brań.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pytanko. Jako że plecionki nigdy nie stosuję, więc nie mam pojęcia o jej stosunku rozmiar- grubość. Nie chce mi się molestować sprzedawcy by wyciągał z półki co ma, więc. Chcę zacząć robić włos z plecionki+przypon żyłkowy. Jaką średnicę może polecić ktoś kto tak robi. Pasowały mi przy hakach, które w pudełkach z przynętami zapodawał Sonubaits. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...pewien wybitny mistrz, bardzo tajemniczy, bo niewiele się wypowiadający,  łowi na żyłkę 0, 23 hsensor, na przyponie 0, 23 i haki 12.

Stosuje najczęściej przypon dł 7, 5- 8 cm, góra 10 cm. Wyjął w sezonie ok.800

karpi, w tym i 15- 17 kg. Wędka to sławetny, mający dużo przeciwników Trabucco sensor X coś tam master (najtańsza. ) 3, 3 i 3, 6 m, a kołowrotek rayobi arctica fd 4000.( najprostsza wersja ) Zaliczjąc przy tym tylko kilkanaście spinek i 0 zerwań zestawu.

Ps.

Stosuje gł gotowce

 

 

Edytowane przez Jerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Jureczku kolegów. Czasem mam czas i robię przypony sam. Stosuję przypony nie z rzadka, do 20cm. przy trudnych zacięciach.(Method) Czytam uważnie kolegów na forach. Mam wielu Mistrzów (Ja uważam ) którzy sensownie wstawiają uwagi. Szkoda że zapominam je na łowisku:$ Mam Tą Arctica. Troszkę jej szkoda do takich sztuk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...