Skocz do zawartości

Robaki w method feeder


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jedni łowią na martwe robaczki i podają je w zanęcie - szczególnie jest to fajny sposób, gdy możemy je zamrozić i nie musimy czekać na dostawę ze sklepu, inni jak ja uwielbiają łowić na żywe. Uważam, że żywe przyciąga bardzie, jest jakby naturalne.

Robaki także po dobrym oczyszczeniu przy zastosowaniu odpowiedniego podajnika można skleić
 


Coraz bardziej podobają mi się filmy tego Pana - dzięki ELVIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Administrator
3 minuty temu, Kafarszczak napisał:

Widziałem jak wkładają też robaki na gumki montowane na włosie ( po 4-5szt) przy użyciu przyrządu do gumek :)

Ja oprócz kulki, czy dumbellsa na włos dokładam z 2-3  pinki na haczyk. Ostatnio będąc na naszej wodzie na Ługach Wałeckich, gdy pojechałem na obiad, kolega @RS na taki właśnie mój zestaw złowił 80tkę amura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak wkładają też robaki na gumki montowane na włosie ( po 4-5szt) przy użyciu przyrządu do gumek


Tak samo jak się stosuję ochotę. Zresztą ten przyrząd pierwotnie miał takie zastosowanie. Przy pęczkowaniu robaków w ten sposób proponuję je najpierw uśmiercić przez choćby przez wałkowanie. Nie będą tak łatwo wychodzić z gumki co się niestety zdarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Elvis a jak wyglądał ten koszyk, że pod spodem wkładało się robaki, a resztę na górę dodawało się pellet do koszyka? Chyba tak jakoś to zapamiętałem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elvis a jak wyglądał ten koszyk, że pod spodem wkładało się robaki, a resztę na górę dodawało się pellet do koszyka? Chyba tak jakoś to zapamiętałem  


Nie pamiętam, ale on był z Foxa lub Korum.
dodano 18 minut temu

Już wiem to był Fox Maggot method feeder.
http://krokodyl.sklep.pl/view/262

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • Administrator

Jeszcze takie łapanie mnie korci...

Choć pamiętam jak kupiłem jakieś poprzednie wersję, to koszyk leciał jak pocisk i mi się to nie podobało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Adolf napisał(a):

Jeszcze takie łapanie mnie korci...

Choć pamiętam jak kupiłem jakieś poprzednie wersję, to koszyk leciał jak pocisk i mi się to nie podobało...

 

Łowienie na białe to moja ulubiony sposób. Po pierwsze banalnie prosty, po drugie nie widziałem na łowiskach aby ktoś tak łowił :) 

Na komercji używam zestaw helikopterowy z krótkim przyponem, czasem się zdarzy zrobić włos z agrafką aby drobnica nie skubała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
31 minut temu, Splot napisał(a):

Łowienie na białe to moja ulubiony sposób.

Wiem, bo sam Cię tego nauczyłem.
Chciałbym zauważyć, że Angole zaczynają łapić na żywe robaczki, a jeszcze kilka sezonów temu, martwe były ponoć najlepsze :)
A czy używasz koszyczkó dedykowanych jak np te z filmu na Odrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Adolf napisał(a):

Wiem, bo sam Cię tego nauczyłem.
Chciałbym zauważyć, że Angole zaczynają łapić na żywe robaczki, a jeszcze kilka sezonów temu, martwe były ponoć najlepsze :)
A czy używasz koszyczkó dedykowanych jak np te z filmu na Odrze?

Martwy jest o tyle lepszy, że nie wybija się z kupki. Podobnie jak sztuczny ale łowiłem na żywe robaki do maksymalnie dwóch żywych robaczków na haczyku z podajnikiem do MF. Bardzo skuteczne na leszcze, brały jak głupie.

Żywe się ruszają, martwe zostają w kupce, chcesz łowić szybko? Biały na haczyk i mały podajnik najlepiej typu otwartego na płytką wodę do max 2 m.

Na głębszą wodę to już polecam martwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...