Skocz do zawartości

Czarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Część

Wiem, że Elvis robił testy z tym pelletem. A u mnie zagwozdka powstała. Kupiłem dziś na wagę taki 2mm.

Namoczyłem 4 minuty i do podajnika - beton.
Zwilżyłem na sitku i do podajnika - beton.

Jeśli do wody wrzucałem kuleczkę z tego pelletu - rozpadała się po ok. 4minutach. W podajniku - w ogóle...
Czy ten wynalazek nadaje się tylko do mieszania z zanętą pracującą?

Jakie są Wasze doświadczenia z mikropelletem Stalomaxu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mnie Elvis odciągał od ich stanowiska na Rybomanii. Mówił, bierz tylko RINGERS, ciekawe czemu:beer: Zapachy i wygląd Stalomaxu były dość ciekawe. Nie kupiłem, bo SENSEi @Elvis   nie pozwolił i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek. To niemal ten sam wynalazek co Meus czy Profess. Strasznie paskudny w przygotowaniu. Tu musisz metodą prób i błędów. Namaczaj stopniowo. Często mieszaj i rób na pół sucho.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "coś".

Kolejną próbkę przelałem na sitku wodą. Zostawiłem na 30 minut i dopiero do podajnika. Po kolejnych 30 minutach (!!!) w wodzie zaczął puszczać... i stworzył "warstwę". Na obrazku to ten po prawej. Po lewej załadowany 3 minuty po przelaniu wodą.

Napisałem list do Stalomax'a - może wyjaśnią jak to powinno działać....

stalomax.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wczoraj nad wodą obserwowałem jak zachowuję się RINGERS i MCKARP, szczegóły dziś lub jutro na blogu... Różnica niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem. Jutro dokonam dokładnych testów, bo wszystkie pellety chyba zostały w pracy. Jestem w drodze do domu jeszcze sprawdzę czy nie mam.

Tak w skrócie. Wszystkie polskie "pellety" to problem.

Wymagają specjalnego traktowania. Kolosalną różnice zobaczyłam dopiero po testach microsa Ringersa. Tak jak Arek i Darek wspomnieli pelletów Stalomax, Meus, Profess i innych wynalazków nie powinno się namaczać. Tylko przelać wodą i po dosłownie chwili odlać nadmiar wody. Trzeba go od czasu do czasu mieszać i musi swoje odstać. Musi dojść. Najczęściej jest to minimum 45 min.

W razie potrzeby należy za pomocą spryskiwacza go lekko dowilżać. Pellety te po jakimś czasie kurczą się. Najlepiej sprawdzał mi się pellet po rozmrożeniu. Najlepiej pracował.

Też na początku miałem z nimi problemy.

Są bardzo dobre jako mix z zanętą i ewentualne sklejacze do pelletów np.Ringers.

Gorzej jest z pelletami pewnej firmy, ale o tym może gdzie indziej. Muszę je jeszcze chwilę potestować, żeby mieć pewność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ArekH napisał:

Czarek. To niemal ten sam wynalazek co Meus czy Profess. Strasznie paskudny w przygotowaniu. Tu musisz metodą prób i błędów. Namaczaj stopniowo. Często mieszaj i rób na pół sucho.

Przy okazji napisałbyś jak namaczasz taki pellet - mówiłeś mi przy kotlecie, ale zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej Andrzeju. Ja daję minimalną ilość wody, stopniowo, jak do zanęty i mieszam, jak go zalejesz, to nawet po szybkim odlaniu i odstaniu mocno się poskleja i wymaga wtedy intensywnego mieszania by rozkleić. Po delikatnym namoczeniu i odstaniu by doszedł, sprawdzaj kleistość, jak już zacznie się trzymać kupy to wystarczy. Sposób Czarka z tym sitkiem też jak widać jest ok. Pellet musi mieć w sobie niedobór wody. Tylko wtedy w łowisku puchnie i się rozsypuje w miarę sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem ponownie. Mam dobre wieści. Znalazłem pellet i mało tego, jest to pellet na wagę Stalomax.

Tak więc zaraz ruszamy z testami. Dokonam dwóch odrębnych i innych prób namaczania. Pokażę pracę lub jej brak w czasie rzeczywistym.

Muszę tylko ogarnąć laboratorium.

Nie mam wszystkich potrzebnych akcesoriów, jak np.kilka koszyczków, ale damy radę. Wszystko mam w pracy, bo po robocie jechałem do sklepu(poniedziałek dzisiaj ) i nie chciałem tego targać ze sobą.

Znalazłem jeszcze pellet Halibut Dynamite Baits 3 mm. Też go sprawdzimy dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...