Skocz do zawartości

Wędkarstwo dla osób niepełnosprawnych


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jednym z celi statutowych fundacji "dla Ryb" brzmi:

  Organizowanie łowisk i miejsc dla osób niepełnosprawnych.

 

Pomagać można na różne sposoby m.in. budując pomosty, organizując eventy, szkolenia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, zrobić zawody wędkarskie.

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas rozpocząć ważny element w naszym projekcie – przystosowanie łowisk dla osób niepełnosprawnych.  Jak wiecie, chcemy aby nasz portal, a przede wszystkim nasza Fundacja zajęła się propagowaniem oraz  przystosowaniem łowisk dla tej grupy wędkarzy. Kiedy Fundacja będzie miała swoje wymarzone łowisko chcemy by służyło wszystkim, a przede wszystkim osobom niepełnosprawnym. Chodzi nam o przygotowanie odpowiednich miejsc parkingowych, podjazdów oraz dostosowanych pomostów. Tu możemy liczyć na duże wsparcie licznych instytucji. Chciałbym zaprosić wszystkich niepełnosprawnych wędkarzy oraz osoby zaangażowane w podobne projekty o informację zwrotną, czego wędkarze oczekują od takiego łowiska (pomijam fakt rybostanu).  W najbliższym czasie zaproszę kilka społeczności zrzeszających niepełnosprawnych wędkarzy do dyskusji. O ile praca nad fundacyjnym łowiskiem trwają, to chcę abyśmy byli w 100% gotowi kiedy już je będziemy oficjalnie mieli. Chciałbym, aby nasza dyskusja zbadała potrzeby tej grupy wędkarzy. Na wędkarstwo nikt nie ma, i nikt nie powinien mieć wyłączności. Wędkujmy razem!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • andrzej promował(a) i podpiął/eła ten temat
  • Administrator

Jeśli chodzi o przystosowanie łowisk dla niepełnosprawnych, a w tym pomostów, to myślę, że mam dobrą ekipę ślusarską, która by się podjęła tej pracy. Ojciec mimo, że jest przed 70tką, to jak leży to go szarpie, on musi coś robić, nie cierpi leżeć w miejscu...

Organizowania takich łowisk to także odpowiedzialność, pewnie są tam jakieś narzucone normy co i jak trzeba zrobić. Należałoby to zbadać. Zaprojektować. A przede wszystkim na samym początku poszukać dofinansowań,  z jakiego projektu można otrzymać dofinansowanie. Bo budowa samego pomostu to spory koszt, a do tego trzeba zrobić pewnie dróżkę dojazdową, parking i inne udogodnienia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak prawnie wygląda działalność Fundacji (tej czy innej) ale jeśli jest taka możliwość można przekazać 1% z podatku przy rozliczeniu PIT.

Uważam że organizacja łowisk dla niepełnosprawnych wędkarzy to świetny pomysł, który powinien być wdrażany także w PZW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cygan786 napisał:

Nie wiem jak prawnie wygląda działalność Fundacji (tej czy innej) ale jeśli jest taka możliwość można przekazać 1% z podatku przy rozliczeniu PIT.

Uważam że organizacja łowisk dla niepełnosprawnych wędkarzy to świetny pomysł, który powinien być wdrażany także w PZW.

Nasza Fundacja w tej chwili jeszcze prowadzi procedury prawne, ale lada chwila powinno to być zakończone.
Grendziu i Andrzej więcej wiedzą na ten temat, ale spokojnie poczekajmy na przebieg procedur.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Wczoraj byłem świadkiem nieprzyjemnej sytuacji jak starszy Pan na wózku został wygoniony z nad wody przez turyste bo zajmował jego zdaniem zbyt dużo miejsca na wąskim przejściu :/

Gdybym nie był z synkiem weszło by BURAKOWI w pięty !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zwykli ludzie, ludzie pełnosprawni nie dostrzegają problemów z jakimi borykają się osoby mniej sprawne fizycznie.

Pomimo, że czasami dostrzega się zrozumienie, niekiedy wręcz współczucie dla osób niepełnosprawnych, to jednak wiele osób ma pretensje do osób choćby na wózkach inwalidzkich lub ociemniałych, że drogę im blokują itp.

 

Wiele lat temu była fajna kampania medialna i muzyczna: "Wojna z trzema schodami", mam nadzieję, że niektórzy zauważyli wtedy inną rzeczywistość i coś zrobili by to zmienić. Wygląda na to, że warto tak zryw powtórzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...