Skocz do zawartości

Klasyczny feeder


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
2 godziny temu, Splot napisał:

Panowie powiedźcie jak koledzy ze wschodu zabezpieczają się przed przymarzaniem żyłki do przelotek? Łowią w dużo cięższych warunkach i nie zauważyłem aby mieli z tym problem. 

Zamiast żyłki czy plecionki jest drut.

Dziękuję. Polecam się na przyszłość ???

  • Like 1
  • Heart 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Grendziu napisał:

Zamiast żyłki czy plecionki jest drut.

Dziękuję. Polecam się na przyszłość ???

Brachu, to było całkiem błyskotliwe ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na pewno traktuje na serio.

Rad w tym zakresie nie udzielę bo nie mam specjalnie okazji do takiego łowienia.

Może inaczej. W takich temperaturach jak obecnie nie wędkuję po prostu.

"Wędkarzom podlodowym" jest ku temu najbliżej, ale to jednak CHYBA nieco inna specyfika zestawów. Może jednak się mylę.

Może @elvis 77 czy @cygan786 doradzą.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArekH napisał:

Wydaje Mi się że @Splot traktuje raczej serio to pytanie. 

Serio odpowiedziałem. Fizyki nie oszukasz. Nie bez powodu w durnym rosole pływają OKA tłuszczu.

Kiedyś mi gówniak wywalił frytkownicę. Choćbyś się skichał, samą wodą tego oleju nie zbierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiało mnie właśnie. Skoro maczowcy, swego czasu, (a może nadal) skrapiali żyłkę na szpuli roztworem wody z płynem do naczyń, to może Rosjanie robią to oliwą, co na pewno utrudni zatapianie żyłki, lub bardzo mocną solanką? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Linek727 napisał:

Serio odpowiedziałem.

To akurat wiem. Mamy tu innego dowcipasa co nie odpuści żadnemu wątkowi by se nie porobić jaj skoro go nie interesuje. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ArekH napisał:

Zastanawiało mnie właśnie. Skoro maczowcy, swego czasu, (a może nadal) skrapiali żyłkę na szpuli roztworem wody z płynem do naczyń, to może Rosjanie robią to oliwą, co na pewno utrudni zatapianie żyłki, lub bardzo mocną solanką? 

To dwa odrębne zagadnienia.

Woda z płynem ma na celu odtłuszczenie żyłki, aby ułatwić jej zatopienie i niwelować zjawisko przesuwania zestawu.

Tłuszcz w różnej postaci ma utrudnić wchłanianie wody przez żyłkę, co za tym idzie jej zamarzanie.

Edytowane przez Tench_fan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Teraz już bardzo poważnie, bo Tato mnie wyzwał...???

I teraz już nie pamiętam, czy to było odniesienie do rzutów dystansowych, czy mroźnych dni, ale bodajże Węgrzy na MŚ w Portugalii (hmm tam jest w sumie ciepło) smarowali żyłki pyrą surową. Wygrali chyba wtedy te Mistrzostwa, jakie miałoby to zastosowanie przy zimnie, nie wiem ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...