Skocz do zawartości

Na grzyby i na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam maślaki, ale jak widzę większą ilość i do tego drobne to mnie dreszcz po plecach przelatuje, a jak jeszcze mokre są to już horror, weź to obierz.O.o

@Grendziu to prawda że wszystkie da się zjeść, ale niektóre tylko raz. :D Ja w piątek też polezę połazić, może jeszcze na słoiczek się nazbiera co nieco.

Edytowane przez Semi
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grendziu napisał:

A to nie jest tak, że każdy grzyb jest zjadliwy, tylko trza umieć przyrządzić?

Trochę tak jest z tymi mniej toksycznymi i trującymi grzybami.Np na Ukrainie i w Rosji zbierają muchomory czerwone .Jedni je jedzą inni się nimi odurzają.Podobno ma się fajne odjazdy po tym I taki muchomor na pewno jest dużo bezpieczniejszy niż dopalacze.Tylko nie mówcie o tym narkomanom i gówniarzom ,bo z lasu nie będą wychodzić :D .Trzeba je tylko poddac odpowiedniemu procesowi oczyszczającemu z tych kwasów i toksyn.Polega on na kilkukrotnym przegotowaniu i odcedzaniu.Więcej zachodu niż pożytku.Ale tam jest taka tradycja i tak robią.Ale np z muchomorem sromotnikowym to już nie przejdzie...za bardzo trujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, booohal napisał:

Dzisiaj żoneczka przyniosła reklamówkę całą podgrzybków :) W końcu i u mnie się zaczęło :)

Jejku, nienawidzę was;) Ja grzyba w tym roku na świeżo, to nie zobaczę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ArekH napisał:

Jejku, nienawidzę was;) Ja grzyba w tym roku na świeżo, to nie zobaczę. :(

Na świeżo  marynowane w markecie możesz pokajkać

 

Tylko zwróć uwagę na datę produkcji ?? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co dziennie dzieci przynoszą reklamówkę grzybów. I tak dzisiaj młody przyniósł torbę opieniek wracając ze szkoły. Później skoczył na pole sąsiada i przyniósł kilka koźlarzy i maślaków. Mam już dość grzybów choć na nich byłem raptem dwa czy trzy razy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...