Skocz do zawartości

Na grzyby i na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Sołtys stan napisał:

Co było robić...ponieważ po pierwszych mrozach zamarzła mi rzeka,to postanowiłem odreagować trudy życia w lesie...tam przymrozki nie przeszkadzają w osiąganiu sukcesów :D Przynajmniej mi :D 

46933657_2160487760838902_1669431385405784064_n.jpg

Gratuluję zbioru. :beer1:

Niemniej uprasza się kolegę o więcej zdjęć grzybków i opis gatunków (może być na priv ;)) bo lubię wędrówki po lesie i chętnie poszukam mniej znanych gatunków grzybów.
Zbieram różne gołąbki i gałęziaki, ale muszę się doszkolić w płomienicy. A tu okazuje się, że Stan zbiera jeszcze inne grzyby.:P
Jak jutro będzie lód na jeziorze i nie połowię, to wracam przez las i szukam grzybów. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o wynikach na rybach zapomniałem opisać grzybki.
Wczoraj wracając z rybek napadłem dwa ekosystemy leśne. :D
Jeden z lasów bardziej iglasty, drugi bardziej liściasty.
Niestety, grzybów prawie nie ma w lesie, pojedyncze grzyby, zmrożone, pogięte, nawet nie byłem w stanie rozpoznać gatunku (wszystkie blaszkowate, niewielkie).
Ale spacer po lesie miły, uzupełnienie wędkowania. :P

Zastanawiam, się tylko czy winy na "bezgrzybie" zrzucić na leśników, czy na modę Angielską, gdzie wyrąbali lasy i grzybów nie ma. :D;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kotwic napisał:

czy na modę Angielską

Powielam plotkę bo prawdy nie znam. Ponoć w Anglii nie wolno zbierać grzybów, bo należą do Królowej! O.o

 Może się ktoś sensownie do tego odnieść? Bo Mi się wierzyć nie chciało. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
40 minut temu, ArekH napisał:

Powielam plotkę bo prawdy nie znam. Ponoć w Anglii nie wolno zbierać grzybów, bo należą do Królowej! O.o

 Może się ktoś sensownie do tego odnieść? Bo Mi się wierzyć nie chciało. 

No jak z rybami, bo w większości są tam łowiska NO KILL i przecież Angole nie jedzą ryb słodkowodnych, bo te solone są lepsze.

@ArekH tylko ile jest tam teraz rodowitych Angoli? Kolega niedawno wrócił z Londynu z targòw, w cztery noce pięciu zabitych samym nożem. W niektóre dzielnice nie wchodzisz, bo strach. Drinkowali w hotelu, stwierdził że kocha nasz kraj  i tu chcę być i ma w d... ich kasę( reszta wypowiedzi nie jest cenzuralna).  Kiedyś siedział kilka lat w Skandynawii...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu Ale Moje zapytanie było poważne. Ponoć, podkreślam ponoć! Nie można tam tak sobie zbierać grzybów. Ilu by Darku tam angoli nie było, prawo obowiązuje angielskie, a wiele paragrafów tak jak i budowli (co uważam za +) Nikt tam nie tykał od stuleci. Tego kraju, prócz bombardowań Hitlera, nie niszczyła żadna wojna od setek lat. Stąd takie dziedzictwo. Tej małej różnicy z Polską, raczej nikt nie raczy zauważać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kotwic napisał:

Pisząc o wynikach na rybach zapomniałem opisać grzybki.
Wczoraj wracając z rybek napadłem dwa ekosystemy leśne. :D
Jeden z lasów bardziej iglasty, drugi bardziej liściasty.
Niestety, grzybów prawie nie ma w lesie, pojedyncze grzyby, zmrożone, pogięte, nawet nie byłem w stanie rozpoznać gatunku (wszystkie blaszkowate, niewielkie).
Ale spacer po lesie miły, uzupełnienie wędkowania. :P

Zastanawiam, się tylko czy winy na "bezgrzybie" zrzucić na leśników, czy na modę Angielską, gdzie wyrąbali lasy i grzybów nie ma. :D;)

https://londynek.net/ukipedia/article?jdnews_id=4112455

https://www.dw.com/pl/grzybobranie-po-niemiecku-tylko-1-kg-na-głowę-inaczej-czeka-kara/a-1715921

Czekam na takie kary w Polsce za zabranie jednej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...