Skocz do zawartości

Na grzyby i na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się bał jeśc marynowane grzyby,ktorych sam nie zbierałem albo marynowałem. Jaką masz pewność,że np przez pomylke nie wyslalbym Ci słoiczka z pólki z muchomorami,zarezerwowanej dla rodziny i ludzi za którymi nie przepadam..?? :D Byłem dzisiaj jak każdej niedzieli w lesie. Taktyka była prosta.Żeby sie nie przepracować z przerabianiem grzybów,postanowilem zbierać tylko grzyby młode,nadające się do marynowania,bo takich w lesie jest już coraz mniej i prawdziwki bo tych prawie już nie ma. Muszę powiedzieć,ze strategia się sprawdziła,bo za dużo tych grzybów nie nazbierałem,więc się nie narobilem za bardzo przy nich. Dzięki temu spokojnie zdążyłem ugotować rosół,zamarynować grzybki i wyskoczyć jeszcze po obiedzie na rybki. Brawo Ja !:D:icon_arrow1:

22687623_1026613647478259_6333406010192134564_n.jpg

22550027_1026612774145013_6460658814759972635_n.jpg

21740414_1009620559177568_6453789520553193882_n.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kotwic napisał:

Gratulacje za udane zbiory i optymistyczne podejście. :P

A cóż to za gatunek grzybów? Niby podgrzybki, ale bardzo jasny hymenofor i trzon. Podasz nazwę?:beer1:

Bierz Piter pod uwagę, że zdjecia internetowe przekłamują. Dla Mnie, to Podgrzybek w czystym wydaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArekH napisał:

Bierz Piter pod uwagę, że zdjecia internetowe przekłamują. Dla Mnie, to Podgrzybek w czystym wydaniu. 

Masz rację Arku że zdjęcia bywają różne.
Ale znam trochę grzybów i różnych gatunków, a te podgrzybki od Stana nie pasowały mi do typowych podgrzybków brunatnych.
Ale wiem dobrze o zmienności lokalnej itp, choć lękam się, czy te moje okoliczne grzybki nie są wynikiem działania "sowieckich łapek" :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kotwic napisał:

Masz rację Arku że zdjęcia bywają różne.
Ale znam trochę grzybów i różnych gatunków, a te podgrzybki od Stana nie pasowały mi do typowych podgrzybków brunatnych.
Ale wiem dobrze o zmienności lokalnej itp, choć lękam się, czy te moje okoliczne grzybki nie są wynikiem działania "sowieckich łapek" :D.

Nasze Lubuskie, choć pewnie to żadna granica, jest kilkaset kilometrów dalej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...