Skocz do zawartości

Sztuczne przynęty przy połowie białej ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nigdy nie miałem jakiś super efektów na sztuczną kukurydzę czy też ochotkę lub dżdżownicę. Raczej jak mi wchodziła drobnica w łowisko, a mnie się np. nie chciało na bata zmieniać zestawu na cięższy spławik, stosowałem sztuczną kukurydzę jako "straszaka".

Postęp idzie do przodu, gumowe przynęty mają także różne naturalne zapachy, ale mnie to jeszcze nie przekonało.
A jak z waszym doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku należy wspomnieć, że używanie sztucznych przynęt przy połowie ryb na metody spławikowe lub gruntowe jest w Polsce ZABRONIONE. Można ich używać jako "stopera" . Zdarzało mi się łowić na sztuczną oochotkę z pod lodu i również sztuczną pływającą kukurydzę jako balast do kulek, ale z różnym skutkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V. DOZWOLONE METODY POŁOWU 1. Metoda gruntowo-spławikowa 1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną.

2. Przynęty a/ Jako przynęty mogą być stosowane: - przynęty naturalne: zwierzęce i roślinne, - przynęty sztuczne. b/ Zabrania się stosować, jako przynęt /zanęt/: - zwierząt i roślin chronionych, - ryb i raków wymienionych w rozdziale IV, pkt. 3.7., - ikry. c/ Przynęty naturalne zwierzęce to organizmy żywe lub martwe, a także ich części. W przypadku stosowania ryb jako przynęt, mogą być użyte tylko ryby wymiarowe lub nie objęte wymiarem ochronnym oraz nie znajdujące się w okresie ochronnym.

d/ Przynęty naturalne roślinne to rośliny, ich części oraz przetwory z nich / np. ciasta i pasty/. Do przynęt tych umownie zalicza się też sery. e/ Przynęty sztuczne to grupa przynęt wykonanych z różnych materiałów naturalnych lub sztucznych. Przynęty te mogą być uzbrojone najwyżej w dwa haczyki o rozstawie ostrzy nie większym niż szerokość przynęty sztucznej / z tolerancją do 2 mm /.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
7 minut temu, ArekH napisał:

Na sztuczne białe robaki moczone kilka dni w Yum Yum Drennana,na komercji udało mi się złowić Lina,Płotkę i Leszczyka. 

Ty kłusolu :)

Na szczęście komercja to wanna, więc mogłeś:D

Tutaj znowu przypomina mi się ilość podawanych zanęt i brak ograniczeń, pytanie co gorsze, tony zgniłej spożywczej zanęty w wodzie, czy mikro gumki poniekąd w brzuchach ryb? @Kotwic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...