Jump to content

Prawidłowe wodowanie łodzi


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Do teraz  nie mogę przeżyć, że tak popsułem łódkę w której mogę nawet spać. Mimo, ze razem z osprzętem waży 200kg, nie udało mi się dobrze ani zwodować ani wciągnąć. Nie jestem też jakimś amatorem, który robi to pierwszy raz. Jadę po nową przyczepkę, ale i tak przydałaby mi się nauka. Bo najprawdopodobniej w większości przypadków będę wodował sam łódkę i po to robiłem instalację elektryczną w niej, aby w zasadzie nie wyciągać i nie rozłączać akumulatorów.

No dobra jestem amatorem i niecierpliwcem, bo gdybym nie był w gorącej wodzie kompany to bym odczekał i coś wymyślił....

Znacie jakieś ekstra sposoby na slipowanie łodzi w ekstremalnych warunkach?

sem1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Przychodzą mi na myśl tylko trzy litery-HDS.


Jadę po nową specjalną przyczepkę, jeśli wtedy nie dam rady sam wodować łódki będę bardzo mocno płakał.
Link to comment
Share on other sites

Łódź używana w trudnych warunkach zawsze narażona jest na uszkodzenia.

Albo dopasujesz sobie przyczepkę, tak by rolki podtrzymujące łódkę dobrze obejmowały kil łódki i podczas zsuwania łodzi utrzymywały ją w ryzach.

Albo trzeba będzie co sezon robić przegląd dna łodzi i szpachlować uszkodzenia, rysy i otarcia. Ale przy dobrym wykonaniu skorupy łódki, takie otarcia nie są niczym groźnym dla sprzętu.

 

No i sama decyzja, czy w danym miejscu możliwe jest wjechanie przyczepką do wody tak, by łódka lekko zeszła z przyczepki (tutaj często elektryka w przyczepce lubi szwankować, ze względu na wilgoć i zaczepy).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Praktycznie trudno się z Tobą nie zgodzić, na szczęście wczoraj przeszedłem bardzo szybki kurs "szpachlowania" i zobaczymy jakim to lakiernikiem zostałem. Otrzymałem żelkot, szpachel w proszku i wymieszany z farbą, utwardzacz, odpowiednie papiery ścierne, pokazano co i jak, plus Acetol i muszę się zmierzyć z rysami.

A do tego przyszła przyczepka, która ma problem rozwiązać, jak wszystko będzie grało to @Elvis kupi dla fundacji nową i będą już dwie :beer-chugger: i możemy rozpocząć działania pod hasłem "EKO....L" :)

semper łódka.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Wczoraj wieczorem uświadomiłam sobie, że wodowanie nad Czarnym samemu będzie raczej niemożliwe. Pusta łódź 200kg, z wyposażeniem 320kg. Gdy stałem po pas w wodzie, nogi wchodziły mi po kolana w muł, nawet jeśli uda mi się zdjąć samemu łódkę i ją potem wciągnąć na wyciągarce jakoś, to całość się przystąpia, bez mojego staruszka PAJERO nie ma szans na bezpieczne wyjście z wody, stąd Outtlander będzie palił sprzęgło i może być dupa i po zawodach

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Mnie już ludzie nie zaskakują tym, że po raz kolejny wymyślą koło. Ale jestem pełen podziwu, jak potrafią to sprzedać. Ten system musi pierd...ć.

Wolę kupić konserwy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...