Skocz do zawartości

Daiwa czy Trabucco


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wielu rad sprzętowych nie daję, bo nie jest to mój konik. Jednak przerobiłem kilka feederów i proponuję Stasiu zainteresować się ofertą Mivardi.

http://www.niwafishing.pl

Może coś podpasuje. Sam posiadam feeder z serii imperium i jest naprawdę godny uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabucco nie miałem okazji trzymać w mych dłoniach, jednak obie pozostałe i owszem.
Zaiste Daiwa to fajna wędka w dobrej cenie. Ma ją Grendziu i gdyby nie to że Browning mi leży to ...ale kto wie.
Preston to już inny wymiar, podobnie jak Sphere. Cienka, lekka i...bajka tylko ta cena. Szczerze, nie wiem czy wybrałbym Sphere czy Plusa z Prestona. Pewnie bym wziął na przekór Team Daiwe Commercial Feeder. Też wybitny patyk. Swego czasu myślałem o serii Leged Foxa, ale mi przeszło. Nie potrafię doradzić, bo sam nie wiem co bym wybrał. Na szczęście wszystkie są poza moim zasięgiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu, Selektorów jest kilka. Bodajże 7 na naszym rynku i co najmniej 1 o którym wiem a u nas nie spotkałem. Master, to miękki kij na raczej średnią rybę. Commercial to szybsze i sztywniejsze wędzisko. Oba jedynie testowałem na sucho. Osobiście wybrałbym Commercial.  Ale jest jeszcze Stillwater. Coś między nimi pośredniego. Reszty nie trzymałem. Ale możesz podejrzeć tu, że jest tego trochę. http://www.sprzetlorpio.pl/search.php?text=selektor  Selektor Active ,swego czasu na sąsiednim portalu zachwalał kol. Fish 007. Ale to już raczej kijek na grubszego stwora, lub rzekę. 

Daiwę miałem okazję pomacać jak Grendziu ją zakupował. Zacny kij. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek jak chcesz to wiesz że zawsze mogę Ci pożyczyć selektora ale mam 3.60....  Pojedziesz nad wodę połowisz i będziesz miał coś do porównania.

Dla mnie ten kij jest super i wiesz jakie rybki nim łowiłem.  Ekspertem nie jestem żeby doradzać ale ostatnio się przejechałem na drogim kiju i sam już nie będę się pakował w takie zakupy,  lepiej wziąć dwa tańsze niż jeden z górnej półki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się boję Kuba,za bardzo nie dbam o sprzęt a kasa też tu ma coś do powiedzenia,ciekawią mnie te selektory widzałem w sklepie comercial i mastera chyba 3.30,czytałem o Twoim nieszczęściu.Dzięki za propozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z Kubą się zgadzam. Stasiu w Twoim przypadku i ciągłym szukaniu wędkarskiego ideału w wędce, kupiłbym dwie w cenie jednej droższej. Wiem, że małe szczegóły nad wodą, robią bardzo duża  różnicę i wszytko musi grać na tip top. Ale gdybym miał dziś wybierać np. zakup Daiwa Commercial lub inny droższy kij to 5 razy bym się zastanowił nad tym. Lepiej chyba częściej bawić się czymś innym nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,szukam i znajdę. Takich wędek za kupę kasy trochę się boję, yanki są fajne ale na mój gust za sztywne trochę, dziś łowiłem browningiem ultra braidem świetnie się spisał ale brały małe ryby. Przerobiłem wiele kijaszków i mam pogląd czego chcę ale zawsze jest jakieś ale, ale one mnie kuszą cienkie jeden mocniejszy drugi parabolik ,waga fajna muszę to przemyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...