Skocz do zawartości

Feeder Arm


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.01.2017 o 17:00, stas1 napisał:
Podoba mi się Wasze dzieło ale mała łyżka dziegciu,pomijając zasadność stosowania podnóżka w fotelu co z uwagi na jego wysokość- będzie niewygodnie siedzie na nim.Ale pomijając ten fakt nie ma możliwości połączenia tego podnóżka z fotelem nogi są montowane na stałe przecież,jedynym rozwiązaniem jest jakaś klamra zaciskowa która będzie służyć tylko w celu uniemożliwienia odsuwania się podnóżka od fotela,podobne zaciski ma riva,taka moja sugestia,Połączenie tych dwóch elementów musi być regulowane gdyż producent dość niedbale trzyma wymiary nóg w tych fotelach.Przyjrzyjcie się podnóżkowi browninga może podobne rozwiązanie .Ale Wielki szacun dla konstruktorów:beer1:


Stasiu muszę Cię rozczarować. Ten podnóżek będzie pasował do wszystkiego. Ma regulowany rozstaw nóg poprzez te adaptery którymi jest połączony z fotelem. Mało tego uwzględniłem również konstrukcje fotela Cuzo i dlatego by miało to sens i nie trzymać kolan pod brodą mocowanie podnóżka jest na części ruchomej nóg, czyli poniżej zacisków. Wystarczy podnieść na nogach fotel do góry by uzyskać optymalne proporcje i odległość od siedziska do podnóżka. Można tym samym zastosować najprostsze rozwiązania jak moje. Wystarczy wyjąć nogi i założyć adaptery (łączniki). Również się zastanawiałem nad zasadnością używania podnóżka przy fotelu i też nie jestem do końca przekonany choć zbyt duże drgania przenoszone bezpośrednio z fotela na feeder arma mnie utwierdzają w przekonaniu, że to ma sens. Jak już wspomniałem podnóżek będzie pasował do każdego kosza i docelowego również do zwykłego fotela Elektrostatyka F5r. Żaden z mi znanych projektów nie zakładał takiej uniwersalności. Mój będzie idealnie zaprojektowany.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fb5b62512e885b3f9c90d0d8ccf409f0.jpg
To jest ten adapter do mocowania fotela i podnóżka. Ta noga po prawej to jest noga fotela cuzo. Jak widać łącznik( niebieski element) zamocowany jest poniżej blokady wysuwania nóg co pozwala na obniżenie całej konstrukcji do minimum.
Aby uzyskać odpowiedni rozstaw wystarczy rozsunąć lub przybliżyć względem siebie oba łączniki. Spowoduje to co prawda odsunięcie podnóżka od fotela,  ale wydaje mi się, że nie będzie to miało wpływu na wygodę użytkowania.

Pa. Jutro postaram się narysować łącznik który będzie pasował również do zwykłego fotela, bo jak wiadomo w nim nogi są pod kątem...około 30*. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepszym rozwiazaniem byłoby rozcięcie tego łącznika wzdłuż osi i zaciski śruby w jego środkowej części to dałoby możliwość montażu bez wyciągania nóg

DSC01671.JPG

Edytowane przez stas1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepszym rozwiazaniem byłoby rozcięcie tego łącznika wzdłuż osi i zaciski śruby w jego środkowej części to dałoby możliwość montażu bez wyciągania nóg

Myślałem i o tym, tylko ten projekt powstawał dość szybko, a samo rysowanie trochę trwa. Robię to w ...pracy i nie mam za dużo wolnego czasu.
Jeśli ma to być i do zwykłego fotela, to niestety nie może być rozcięte wzdłuż, bo musi być regulacja kątowa do nogi. Co jak przy Feeder arm-ie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. Nie będzie aż tak rysowało nóg. Choć i na to jest sposób.
No nic, mam czas i przemyśle to jeszcze. Póki co, dziękuję za rady. Są bezcenne, bo samemu pewnych rzeczy można nie zauważyć.
Ps. Jeśli chodzi o przenoszenie drgań to Staś wie o czym mówię, jeśli się łowi ultra delikatnym zestawem na pickera. Przy mocniejszym wietrze można szału dostać. Na zawodach nie da się łowić. Problem ten prawie nie występuje podczas łowienia na metodę, ale niektórzy nie potrafią zrozumieć że nie samymi karpiami człowiek żyje i mała płotka też potrafi cieszyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...