Skocz do zawartości

Feeder Arm


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak długi po złożeniu?

W pierwszej wersji było około min. 1,10 m i max. 2,0 m
Teraz wychodzi 1,10 - 1,80 m , ale zawsze można skrócić i dopasować do własnych potrzeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej krótko podpieram kije, nawet na rzece. Nigdy nie pomyślałem by to zmierzyć. Jak na moje potrzeby, maksymalny rozciąg między podporami, to 160cm. Nie zapominajmy że część rękojeści jednak zwisa za tylną podporą.Z zasady zamykam się w pierwszej części z kołowrotkiem. A nawet niżej, przy przelotce startowej przednia podpórka. Nierzadko jest to metr między przednią a tylną, choć kije 390cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie zakładam nowego wątku, bo projekt jest w pierwszej fazie.
Jak dokładniej przeanalizuje temat to fo przeniesiemy.
A tym czasem oto i uniwersakny podnóżek zarówno do krzesła Cuzo jak i kosza.

9f2216841b6bac34c7c355589b0342cf.jpgcabf2d29550fbc098ae16d66813d2c88.jpg8d76911a18ccd62b038399f4b81967b8.jpg
A tu już z systemem mocujący do nóg fotela (kosza) tak by ustabilizować i połączyć konstrukcję 5cc4dc5d1d5ad243814d8df292936b26.jpg
b9ad8fb4deab9d1c31e40d6a80aaa64f.jpg5d85cc182978dc67323b9fbada94255e.jpg219d68ec57a91931cb6138fc69c43eb9.jpg
Oczywiście to jest surowa wersja bez zaślepek, korków i pokręteł.
Mam prośbę do użytkowników foteli Cuzo(@ArekH@Ostap ) o wymiary średnicy dolnej nogi teleskopowej i rozstaw przednich nóg, oraz do użytkowników koszy o wymiar rozstawu nóg.
Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne nogi podnóżka będą (mogą być) krótsze. Podnóżek na czterech nogach będzie max. stabilny, a połączenie go z fotelem uniemożliwi przywrócenie się podnóżka pod ciężarem feeder arma, co z pewnością by miało miejsce bez wspomnianego połączenia. Dodatkowo też usztywnia konstrukcje. Pozostaje określić rodzaj połączenia poszczególnych elementów podnóżka. Cześć będzie wymagała spawania, choć nie koniecznie, a część nitowania(żeberka z ceowników 14x14x3 ) Być może ulegną zmianie zastosowane profile lub ich rozłożenie. Cdn....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zero szacunku dla strych kości. Biegaj do warsztatu, garażu.  Wg mojej suwmiarki, 19,8 mm

Dziękuję "staruszki". Ja przyjąłem 20 mm i się nie pomyliłem. By zachować uniwersalność potrzebna będzie tulejka redukcyjna. Wybacz, ale potrzebuję jeszcze rozstaw nóg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...