Skocz do zawartości

Zimny feeder


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Obejrzałem dziś dzięki @stas1 (fajnie robią te filmy)w innym wątku jak łowienia się karpie na zanęty Feeder Baits i mi się chce na feedera. Jaki stosujecie techniki bardzo mocno, późną, zimną porą? Jaki sprzęt używać? Jak przechytrzyć rybę, gdy ona nie żeruje. Jeśli pojadę na feedera na pobliską komercję, to chcę zaryzykować i nie brać robali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale nie łowię dużych ryb o tej porze roku. Tym bardziej na komercji. U mnie dominuje ultra delikatny sprzęt i oszczędność w nęceniu, a właściwie jego brak. To minimum zanęty z ziemią lub gliną i jokers. Przynęty raczej z serii mini.
Jedyne co łączy te dwa skrajne sposoby to szukanie ryb. Nie można uparcie łowić w jednym miejscu tym bardziej jak nie ma brań. Trzeba szukać i szukać, aż do bólu. Obserwacja wody i sąsiadów jeśli są pozwala znacznie podnieść szansę na sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No właśnie po obejrzeniu filmu, nie chcę wcale nęcić, nad wodę chcę zabrać pikera z żyłą 0,20mm. Może coś jeszcze :P
Może faktycznie jedynie robaki i glina. Na Czarne nie mam co iść, bo tam woda tak przezroczysta, że białorybia nikt nie widział sto lat :P
 
Daniel bardzo fajny pomysł z przemieszczaniem się.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, stas1 napisał:

Co chcesz łowić po pierwsze ,karpie czy płocie leszcze

 

Jeśli pojadę to na staw gdzie są karpie i szczupaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
28 minut temu, stas1 napisał:

Przyjrzyj sie mixowi Elvisa kiedys pokazywał na forum z ziemi  i chleba tostowego ,w niedziele koledze ten mix z dodatkiem jokersa dal duzo fajnych leszczy

Chciałem łowić głównie na metodę bez nęcenia. Co prawda dużego wyboru nie mam, bo mam tylko mikrosy Ringersa i jego pyłek czerwony i zielony oraz sporo dip-ów, do tego mam sporo różnych pelletów do 8mm i chciałem się pobawić, myślę o uprażeniu konopi dodatkowo, ale garstkę jak mam robić to mi się nie chcę. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść konopie. Ziemia z dipem i robakami wystarczy. Lub tak jak Staś napisał dodaj mielony(miksowany) chleb tostowy i masz super zanętę. Microsy możesz zmielić i dodać do mieszkanki. Możesz je też dodać po nawilżeniu i przetrzeć przed sito razem z pozostałymi składnikami. Jak chcesz to możesz dać zielonego Ringers-a. Nie wiem czy można lepiej.
Jeśli dwie wędki to jedna na metodę, a druga koszyczek z robakami. Masz tyle możliwości, że ....
Chciałbym mieć taki problem. Niestety u mnie po pierwsze nie ma łowisk komercyjnych, a po drugie nie mam czasu na ryby. Może w weekend na dwie, trzy godziny uda się gdzieś wyskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...