Jump to content

Wasza Top lista pelletów i zanęt do Metody


KaZuYa
 Share

Recommended Posts

Pellety

1.Sonu Blood Worm

2.Krill 2mm Tandem Baits...

3.Mussle Winner 

Zanety

1. Sonubaits Spicy Killer

2. Sonubaits Ochotka

3. Bait Tech Karma jako jedyna JAKĄ UŻYWAŁEM Z Bait techa wymiatała musze  jeszcze przetestować to zieloną jak Staś radził. 

Omen , N tice z Bait techa ... Nie sprawdził Mi się ...

Edited by KaZuYa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Pellety i zanęty w jednym:


1. MCKarp ochotka.
2. Ringers mikro pellets.
3. Zanęta hand madę w miksie z jak największą ilością robaczałego mięsa.

Miałem różne, różniaste i te drogie i bardzo drogie angielskie i jeśli chodzi o pracę to mikrosy Ringersa pozamiatały konkurencję, jednak nie zawsze dawały ryby. Mam mieszane delikatnie uczucia, co do zjadania je przez ryby, zapach, zapachem, ale dopiero dipy dawały więcej brań. Niestety nie miałem Feeder Baits, na który się czaję od nowego sezonu.

MCKarp dlatego pierwszy, bo ten zapach robi u mnie niesamowitą robotę i przy hybrydowych koszyczkach 50/50 daje radę oraz w zanęcie jako grubsza frakcja podawana ekstra spombem czy też procą przyciąga ryby.

Zrobiłem kiedyś pół wanny miksu zanętowego i się skończyło, jakie na to miałem wyniki - rewelacja, oczywiście wszystko podrasowywałem koncentratami (głównie MCKarp) i robalami - ryby brały niesamowicie

Link to comment
Share on other sites

cyt. " Zrobiłem kiedyś pół wanny miksu zanętowego i się skończyło, jakie na to miałem wyniki - rewelacja" - Darek trza było do worków pakować i Greńdziu baits - sprzedawać ...... a nie pisać się skończyło .....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
30 minut temu, MjMaciek napisał:

cyt. " Zrobiłem kiedyś pół wanny miksu zanętowego i się skończyło, jakie na to miałem wyniki - rewelacja" - Darek trza było do worków pakować i Greńdziu baits - sprzedawać ...... a nie pisać się skończyło .....

Tego było tyle, że jak zacząłem notować co i ile idzie do wanny to mi się kartka skończyła :P, dwa dni mielenia zanęt, pelletów, kobieta z chaty mnie chciała wygonić. Ryby brały wszędzie na to, np. ojciec twierdził, że jak to miał u siebie na płotki to bata zrywała od czasu do czasu gruba ryba, typu lin lub karp :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@MjMaciek szukałem zdjęcia z wanny ale niestety nie znalazłem, tutaj na 1 zdjęciu produkt gotowy tego co miałem i dawało wyniki, mimo, że do w zestawie ileś tam % było prażonej konopi w okresie mieszania, ale też dodawałem ekstra gotowane konopię i dipy jak pisałem wcześniej :P

trzy.jpg
Zdjęcie nr 2 to pellet Ringers z pyłekiem zanętowym Ringers do metody zielonym - strasznie śmierdzi, ale rybki go lubiły

dwa.jpg

A i tak zawsze i wszędzie najlepsze są robale, jokers czy ochotka, nawet przy połowie karpi :P

raz.jpg

Link to comment
Share on other sites

A

Cytuj

i tak zawsze i wszędzie najlepsze są robale, jokers czy ochotka, nawet przy połowie karpi 

Karpi czy karpiczków ?

 

U mnie robale drobnica moment zjada...

Edited by KaZuYa
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 godzin temu, Elvis napisał:

Ale u Grendzia nie ma drobnicy, bo on sam ją wyjadł.

Cwaniaczku dawaj swoje typy w obu wątkach.

@KaZuYa dla feederowców to karpie (do 7-8kg) dla karpiarzy to Maleństwa.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mogę zebrać myśli.

Z pelletów zanetowych to oczywiście Coopens i Micros Ringers-a. Ten pierwszy ma bardziej uniwersalne zastosowanie. Microsy są super na płytsze wody i w przypadku dobrego żerowania ryb. Szybko się rozpadają i fajnie puchną co powoduje że są super do tzw. Pellet Method.
Z powodzeniem stosowałem też inne pellety od tych markowych np. DB do tych najtańszych granulatów. Z tym , że nie wszystkie się nadają i nie wszędzie. Ważny jest czas i sposób ich przygotowania.
Co do zanęt to już nie jest tak kolorowo. Nie stosowałem ich za dużo w tym sezonie. Na uwagę zasługuje Bait-tech i Sonubaits. Na przyszły sezon mam zamiar wziąć na tapetę polskie zanęty od Feeder Bait. Słyszałem i czytałem o nich dużo pochlebnych informacji. Są stosunkowo drogie jak na polskie warunki, ale nauczony doświadczeniem, że nie warto oszczędzać wiem, że warto zainwestować. Tym bardziej po tym co widziałem na Targach w Lublinie, jak Bartek usilnie się starał by jego zanęta nie chciała pracować i mu to nie wychodziło. Niemalże stawał na podajniku by go jak najmocniej ubić, a ten i tak po wrzuceniu do wody niemal natychmiast podejmował pracę. To jest to czego szukam w zanętach i co do pewnego stopnia udało i mi się uzyskać.
Na co dzień też już nie używam zwykłych zanęt zrobionych z odpadów cukierniczych niewidomego pochodzenia. Wolę sprawdzone mieszanki rozrobić z ziemią, gliną czy też w przypadku metody chleba tostowego.
I tym oto sposobem doszliśmy do mojego killera i najbardziej uniwersalnej zanęty oraz rozpraszacza innych gorszych mixów czyli miksowanego chleba tostowego. Jego zastosowanie jest nieograniczone, szczególnie teraz w chłodne dni. Jego praca, właściwości oraz aromat czynią cuda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators

Z chęcią bym zobaczył gdzieś kiedyś jak pracuje ten Coopens. Szukam w zasadzie neutralnego zapachu do Banjo i hybrydy, będę je dipowal wg uznania i testował na głębszej wodzie. Ringersy są dość specyficzne, świetnie pracują, ale na jeziorze nie jestem taki pewien, czy ryby lubią go spożywać. Robiłem testy nad Czarnym i na jeziorze margonińskim z pomostu. Ringers nie był spożywany przez ryby, a MCKARP już tak... Zresztą duże płocie pod 1kg "fajdały" często na czerwono od razu po złowieiniu....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...