Jump to content

Kukurydza


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Od zarania dziejów ryby karmi się kukurydzą. Sam ją gotuję w szybkowarze lub też kupuję z puszki.
Kiedyś u mnie to był niezły killer. Mieszanka na nockę kukurydza z czerwonym robakiem (dżdżownicą) w ciepłe letnie nocki dawała czasami nie mniej ryb niż niezawodny pęczak z domieszką np. czosnku, czy też makaron kolanka. Co ciekawe, na zestaw z robalem często wieszały się też inne rybki, głównie karpie, liny i duże płocie.

Do dziś pamiętam nazwę kukurydzy z puszki którą uwielbiałem zakładać na hak. SPLENDOR - jej duża objętość i twardość była/jest głównym atutem.

Dziś u mnie kukurydza przegrywa głównie z pelletami haczykowi, głównie dlatego, że co chwila coś zmieniam. Czasami dipuję kukurydzę na łowisku w różne smaki, ale brań jakbym zauważył mniej.

Co sądzicie o tym? Warto przepłacać, czy to jednak jest killer?
http://albinoskarp.pl/bait-tech-canned-maize-kukurydza-natural-695g-p-7839.html

Co byście polecili sprawdzonego? 

Link to comment
Share on other sites

Najczęściej jeśli puszka to Vernet Jednak kolega kupuje taką bio i coś w sobie ma w tym samym miejscu daje więcej brań no i jest ładna duża :)

jeśli nadaję smak to na około godzine wcześniej zalewam dipem lub busterem po takiej kąpieli rodzaj ( marka ) nie ma znaczenia .

Bynajmniej tak wykazały moje testy :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

No to pójdźmy dalej, jeśli kukurydza może być czerwona, może być zielona i inna to po co nam dumbbellsy? Przecież kreując zapachem, można zawsze zmienić jej smak i barwę. Jedyny minus to to, że szybciej na słońcu może się popsuć itd itp. Ale jak kupię puszkę kukurydzy  to część może iść jako zanęta, a część jak przynęta lub miks przynęt.

Ok rozumiem pellety i kulki 20mm plus, selekcja na większe karpie, ale pellety 8mm? Kto to wymyślił :P Ano sprzedawcy aby nabić sobie kasę. Z kukurydzy nawet taki trunek się robi przecież :pepsi:

@suwi daj linka do rodzaju tej BIO proszę :icon_arrow1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ciekawe o Cukk

"Selektywna średnia miękka kukurydza bez zalewy w smaku naturalnym i aromatyzowana. Bardzo dobrze się trzyma na haku. Wskazówka: nie bierz kukurydze palcami - wlew może zacząć fermentować. Na przykład można użyć czystej pęsety."

No i czeski sklepik wyśledziłem, to jeden z takich, gdzie pewnie Maciek coś kupuję.  Ktoś, coś chcę zamówić z tego sklepu wspólnie, bo jestem gotów coś od naszych południowych sąsiadów zamówić, nie tylko kukurydzę.

http://pl.rybarskepotreby-shop.cz/kukurydza-cukk-bez-zalewy-507.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...