Skocz do zawartości

Kukurydza


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
7 godzin temu, booohal napisał:

Wydaje mi się, że moc tutaj tkwi w samym namaczaniu colą, która na starcie ma dużo węglowodanów prostych. W ziarno wchodzi od razu.

Robię podobnie ale bez coli :) Wsypuję ziarno, daje dużo melasy i wlewam gorącą wodę. Ziarno namacza się już zmelasowaną wodą. Później gotuję i kiszę lub kiszę surowe tylko namoczone ziarno.

Polecam, Buchal Makłowicz.

@Jurek mnie coli nie szkoda. Gdyby to była :pepsi:to już by bolało.

A gdybym robił, choc nigdy nie robiłem kwasu to tak jak @booohal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
4 godziny temu, suwi napisał:

Witam co sądzicie o nęceniu surowa ( nie gotowana ) kukurydza ? Dzisiaj dowiedziałem się ,że na jednym z lowisk na , które jeżdżę właściciel chce aby nie gotować kukurydzy a necic sucha ... hmmm

A są tam amury? Jak są to przygotuj krótkiego sztywniaka z grubszej żyłki, od biedy ujdzie też plecionka ale ważne by przypon był krótki 3-5 cm. Nie wiem dlaczego ale mi się to sprawdza choć inni łowią klasycznymi przyponami 15-20cm ale mi na takie przypony nie biorą. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiem. 
Jak nie ma amurów to karpie wejdą a później leszcze i reszta białorybu.

 

Tylko do nęcenia policz 3x mniej surowego ziarna jak ugotowanego, nie wagowo a objętościowo.

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, NPC napisał:

A są tam amury? Jak są to przygotuj krótkiego sztywniaka z grubszej żyłki, od biedy ujdzie też plecionka ale ważne by przypon był krótki 3-5 cm. Nie wiem dlaczego ale mi się to sprawdza choć inni łowią klasycznymi przyponami 15-20cm ale mi na takie przypony nie biorą. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiem. 
Jak nie ma amurów to karpie wejdą a później leszcze i reszta białorybu.

 

Tylko do nęcenia policz 3x mniej surowego ziarna jak ugotowanego, nie wagowo a objętościowo.

Są Amury  Ja stosuje bardzo krótki włos do amurów karp też się zapnie a Torpedy na długim włosie spadają a raczej dają puste brania 

Kolega stosuje przypony z fluokarbonu takie około 5cm zobaczymy  Jeżeli będzie tak jak piszesz odrazu przejdę na krótkie z plecionki w otulinie gdyż nie stosuje fluokarbonu

Kukurydze moczeniu już 10h pozostało jeszcze jakieś hmm 55h do wyjazdu Czy ja będę gotował tego nie wiem  Nie jestem przekonany do necenia surowym  ziarnem dla tego dlugo będzie się moczyła  Później może chociaż podgotuje no dam nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...