Skocz do zawartości

Drut do splawikòw - czy jest na forum spawacz?


jakub_wr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam dobrego twardego i cienkiego drutu do zastosowania jako kil w spławiku. W oko wpadły mi druty tzw. TIG do spawania nierdzewki , może jest na forum jakiś spawacz który odstąpiłby mi trochę takiego drutu. Nie jest drogi ale nie wiem czy da się kupić mniej niż 0,5 kg. Nie wiem ile prętów wchodzi na taka masę ale jakby się okazało ze nie będzie dobry to szkoda inwestować . Drut jaki mnie interesuje to średnica 1 mm 1,2 mm 1,6 mm  

A może macie inne sugestie , ważne aby drut był nierdzewny i w postaci twardego pręta a nie jakiś z rolki lub bębna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu używało się tzw. Dental-u. To był drut stomatologiczny. Można też poszukać w sklepach modelarskich.

Co do drutu spawlniczego to nie wiem. Miałem w poprzedniej firmie, ale nie pamiętam czy był wystarczająco twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drut spawalniczy raczej twardy nie będzie a jeśli nawet, to nie jest elastyczny, raczej bardzo podatny na odkształcenia. Sugeruję Dental, jak pisał Elvis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie i pomoc. Co do drutu Dental tak znam go ale mi nie odpowiada,  jest zwijany w małe  krążki i nie jest wygodnie go prostować.  Są różne druty do spawania ale te pręty do spawania nierdzewki wydają się być twarde i sprężyste.  

@MacAir dziękuję z góry za pomoc już piszę do Ciebie priv.  

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druty już mam u siebie, @MacAir jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i możliwość sprawdzenia tego materiału. :beer1:miło było poznać i uciąć krótką pogawędkę. 

Już teraz wiem że będzie super kil na splawikach.  Drut jest super twardy i sprężysty.  Muszę go tylko jeszcze pomierzyć na wadze jubilerskiej i sprawdzić jak mocno dociąży spławik.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jakub_wr napisał:

Druty już mam u siebie, @MacAir jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i możliwość sprawdzenia tego materiału. :beer1:miło było poznać i uciąć krótką pogawędkę. 

Już teraz wiem że będzie super kil na splawikach.  Drut jest super twardy i sprężysty.  Muszę go tylko jeszcze pomierzyć na wadze jubilerskiej i sprawdzić jak mocno dociąży spławik.  

No to nie ma litości, choćby drobny artykuł poproszę o doświadczeniach w wykorzystaniu nowego surowca.
Sam mam zamiar zrobić sobie kilka spławików lub naprawić/przerobić te uszkodzone, więc chętnie poczytam o tym jak oceniasz swoje nowe kile w spławikach.

Tym bardziej, że koledzy proponowali Dental (który jest częstym materiałem do produkcji stelaży woblerów), a ty Jakubie masz tutaj inne doświadczenia. No i sam fakt, że w spławikach stosuje się różne materiały, a nawet w tych kilku moich, to mam i plastikowe kile, z włókna węglowego jak i różnych drucików.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...