Skocz do zawartości

ABC spławika


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Już wczoraj mnie kręciło aby rozpocząć ten wątek. Ja sam chyba w życiu najwięcej łowiłem na spławik. Zaczynałem od ówczesnego bata, czyli 4m rosyjskiego teleskopu. Potem były teleskopy z kołowrotkiem, baty, matchówki, bolonki. Dużo przerobiłem, ale 

Spławiki różne, różniaste, zapamiętałem najbardziej z balsy długie, leszczowe około 6g gdy łowiliśmy na łodzi....

Co ja się będę tutaj rozpisywał, mamy fachowców tutaj lepszych niż ja (mnie pochłonęła metoda gruntowa na maksa, ale czasami lina szukam). Wywołuję za to mistrzów tej dziedziny. 
@jakub_wr chyba nikt nie ma wątpliwości, że na spławiku zęby nasz kolega zjadł, a to co robi to arcydzieło.
@Kubik mam nadzieję, że w końcu się rozpisze u nas i będzie stałym członkiem naszego forum i się uzależni od "dla Ryb"
@Czesław Czech maniak spławika rzecznego i producent ziemi i nie tylko
@Kotwic czasami oprócz rybaczenia batoży, batoży i batoży....

Jeśli kogoś pominąłem, bardzo mocno przepraszam ale też się rozpisujcie jakby co :champagne-2010:

Do dzieła Panowie, z chęcią Was poczytam i czegoś się nauczę przy okazji.

Na początek pytanie ląduje, jaki spławik do lina na jezioro proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Grendziu wywołujesz mnie do tablicy ale ja...  hmmm..  chciałbym zgłosić nieprzygotowanie :) A tak serio to ja jestem leszcz w pewnym sensie,  bo o ile coś tam wystrugam i kolegom po kiju się podoba tak wędkarsko za autorytet mnie nie bierzcie.  

Fajnie że taki temat zaczynasz bo czasem mam wrażenie że uprawiam metodę dla dinozaurów,  wszędzie tylko feeder i metoda.  

Tak jak wspominałem nie chcę się doktoryzować ale skoro pytasz o spławiki na lina to w mojej ocenie każdy który ma długą antenę i możliwie najcieńszą. Ryba jest ostrożna pobiera przynętę delikatnie i po kilka razy,  często brania są wystawiane dlatego długa antena jest wskazana.  

Moje typy poniżej, nie są to moje prace ale o takich spławikach mówię.  

20161228_201731.png

images.jpg

FB_IMG_1480939733678.jpg

FB_IMG_1480703933967.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko mogę dodać ze maniakiem jestem spławika :D oj jestem :D Z Jakubem miałem  chwile na rozmowę, i moje upierdliwe pytania :D A co do ziem, dopracowuje ziemie leje oraz inne dodatki które ułatwia nam wędkowanie oraz zaczną poprawiać nasze wędkowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie znam wędkarza, który albo nie zaczął od spławika, albo jak wędkarz nie spróbował łowić na spławik. Faktycznie wszyscy zachwycili się metodą, ale większość forumowiczów feederowych też idzie na łatwiznę łowiąc na komercji. No i szczerze, nie za bardzo im się dziwię, bo polować cały rok na karpia czy też lina na naszych wodach to spory trud.

Sam jestem ciekaw która technika wedkarska jest najbardziej popularna dzieląc je na 3 główne kategorię: spinning, grunt, spławik.

Typ  spławika z fotki nr 3 jest bardzo fajny.:champagne-2010:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ambitne plany na rok 2017 wiec może uda mi się pokazać  jak ja się szykuje do wyprawy wędkarskiej, jak szykuje robaki zanete i oraz inne rzeczy .

Wędkowanie tyczką, batem, odległosciówka. testy opisy sprzętu ....  może to znajdzie jakieś zainteresowanie 

A Was co by interesowało ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przypadki w moim wędkowaniu że gdy słabo biero na feeder, to rozwijam maczówkę z waglerem bądź bacika i dopiero zaczyna się łowić ,kilka kulek z zanęty ,biały lub pinka na hak i bawimy się, niekoniecznie z małym białorybem bo i ładny leszcz podejdzie a i lina uda się przechytrzyć. Na każdy wypad mam ze sobą i bacika i odległościówkę. Jedynie muszę uzupełnić spławiki,bo trochę się wykruszyły. Miałem kiedyś sporą kolekcję Gutkiewicza (ciotka pracowała w jego fabryce) ,a to trochę rozdałem a to się popsuły i niewiele zostało. Kuszą mnie te arcydzieła @jakub_wr. Chylę czoła.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2016 o 20:50, Czesław Czech napisał:
Mam ambitne plany na rok 2017 wiec może uda mi się pokazać  jak ja się szykuje do wyprawy wędkarskiej, jak szykuje robaki zanete i oraz inne rzeczy .
Wędkowanie tyczką, batem, odległosciówka. testy opisy sprzętu ....  może to znajdzie jakieś zainteresowanie 
A Was co by interesowało ? 


Myślę, że wszystko po kolei. Zarówno wędkarstwo zawodowe jak i czysto amatorskie (rekreacyjne). Podstawy i to nawet te najbardziej banalne jak rodzaje i budowa zestawów, zanęty, mieszkanki z gliną, ziemią, robaki i ich przygotowanie. Takie "uniwersalne" przepisy i niekoniecznie najdroższych producentów, bo często spotykamy się z zarzutami, że nasz sprzęt i zanęty nie są dla zwykłych wędkarzy. Choć ja zawsze się staram używać tańszych zamienników, ale kupuję sprawdzony sprzęt, by łowić przede wszystkim wygodnie i z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 28.12.2016 o 22:37, Kubik napisał:

A ja sobie wymyśliłem mały podstęp. @Grendziu jak będzie twoja śliwowica będą posty :champagne-2010::D

Dobre :) Jest, jest, jeszcze :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...