Welcome to dlaRyb.pl

Witamy na portalu dlaRyb.pl, cała treść w poszczególnych działach jest widoczna dla wszystkich Gości oraz Użytkowników, jednak aby móc komentować, rozmawiać z Nami na forum, dodawać zdjęcia, czy prowadzić swój własny blog wędkarski musisz się zarejestrować. Rejestracja jest bardzo prosta, możesz się logować do nas także bezpośrednio z: facebook, twitter, microsoft czy też google+. Wszystko to jest za darmo, nie ma ukrytych kosztów, abonamentów po logowaniu i rejestracji!!!

Feeder & Waggler

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
  • wpisy
    4
  • komentarzy
    0
  • wyświetleń
    195

O blogu

Feeder & Waggler Fishing

Wpisy w tym blogu

kleszcz

Cześć,

w końcu udało się naskrobać pierwszy wpis który nie zanudza tematami IT. 

Miniony weekend rozpieszczał nas wspaniałą pogodą, słoneczną jak też pojawił się wiatr który potrafił napsuć krwi podczas mojego pierwszego wypadu nad łowisko położone zaledwie kilka kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Mową tu o Łowisku 'Gierłatówko' (powiat wrzesiński, gmina Nekla, w pobliżu drogi krajowej 92). Był to mój pierwszy wyjazd na to łowisko i myślę że nie ostatni.

 3-hektarowy staw wyposażony jest w pomost na każdym ze stanowisk, ja ulokowałem się na stanowisku numer 22, w tym przypadku niestety dla mnie było to dość problematyczne, gdyż nie posiadałem Feeder Arm-a którego mógłbym umocować przy fotelu, oraz podpórek z mocowaniem a stanowiska które nie były obrośnięte tak gęsto w czcine były już zajete. Musiałem sobie radzić, wykorzystując otwór z pomoście oraz w fotelu elektrostatyk. Zapewne nie było to stabilne ale sprawdziło się na tyle żebym mógł odróżnić brania od ruchów wiatru czy moje kręcenie się na fotelu. Tego dnia też wybrałem się  myślą o wykonaniu kila zdjęć które mógłbym wykorzystać podczas pisania tego wpisu, niestety bateria odmówiła posłuszeństwa i musiałem poratować się zdjęciami z profilu łowiska na Facebook.

gier001.thumb.jpg.ecc92fdc77304d486b3bf5d03b2711aa.jpggier03.thumb.jpg.5a71251c32eaee245e278f9857a78405.jpggier01.jpg.0c822a7c1d700adf5931e388c3b67524.jpggier02.jpg.4c988964795336eabc91a62d34d95f31.jpg

Po rozpakowaniu się i przygotowaniu miejsca na pomoście, zabrałem się za przygotowania zanęty na sesję. Podczas tego wypadu postawiłem na produty firmy Feeder Bait oraz Warmuz Baits które miałem okazję zakupić na tegorocznych Poznańskich Targach Rybomania. W produktów Feeder Bait wybrałem Method Mix Epidemia oraz jak dla mnie jedna z najlepszych zanęt na które łowiłem F1 Mix Ochrotka & Konopia. W przypadku produktów Wojtka Warmuza wybrałem METHOD FEEDER & PVA MIX Haker który tutaj muszę jeszcze dopieścić, gdyż jak dla mnie jego frakcje są zbyt duże i zmiele na młynku do kawy, myśle że po tym zabiegu będzie idealna.

Po przygotowaniu zanęty, odstawiłem miksy na dobre 20min. i zabrałem się za uzbrajanie wędziska. Niestety tylko  jednego, gdyż układ podpórek średnio pozwalał mi na łowienie na wie wędki. Zapewne gdybym rozwinął obie wędki, miałbym co robić, gdyż tego dnia ryby świetnie współpracowały.

Na te kilka godzin wybrałem wędzisko nowo zakupione firmy Trabucco Selector X5 o akcji progresywnej. Jestem bardzo zadowolony z pracy tego wędziska oraz z jakości wykonania. Zanim zakupiłem wspomnianego Selectora, łowiłem na Feeder o akcji szczytowej dość ciężkim w szczególności że wyposażony jest w kołowrotek o rozmiarze 5000, na ten wypad wyposażyłem się w kołowrotek o wielkości 3000 który głównie wykorzystuje do połowu wagglerem. Końcówkę wybrałem najdelikatniejszą która oznaczana jest przez producentów jako Light. Jako metodę połowu oczywiście Method Feeder opierając się o koszyki In-line 30g firmy Preston. W przypadku przynęt, zabrałem wszystko co posiadam, głównie sztuczne przynęty i szczerze brało na wszystko, od sztucznej kukurydzy po pikantną kiełbasę. 

Jadąc tego dnia na ryby, moim celem głównie było złowić i cieszyć się dniem lecz szybko zmieniłem zamiary, gdyż ryba brała i to dobrze głównie karp oraz karaś, ale były to dość małe sztuki. Przyglądałem się wędkarzowi który łowił obok mnie i widziałem że co chwilę miał brania i wyciągał ryby wielkości nie mniejsze jak i nie większe jak ja, lecz jego metodą to była rzuć gdziekolwiek i wyciągaj i tak łowił przez cały czas. Ja skupiłem się głównie na połowie punktowym, klipując żyłkę na kołowrotku i to oczywiście przynosiło mi coraz większe stuki. Średnio ryba lądowała w podbieraku co 7min. Nie posiadałem tego wagi oraz miarki ale największy pełnołuski miał dobre 3.5kg. 

Ryba dnia na łowiku był 8kg. karb złowiony z drugiego brzegu. Myśle że każdy tego dnia słyszał o tym rekordzie, gdyż łowca któremu się poszczęściło dość wyraźnie zakomunikował swój szczęśliwy połów ;)

rybadnia.thumb.jpg.9b94178bdaf1d06f9f9b14850aa6ba02.jpg

 

Jako pierwszy wypad w tym sezonie uważam za bardzo udany, zapewne pojawię się na tym łowisku bardziej przygotowany i z wiekszą ilością czasu. 

 

Kolejny wpis niebawem.

kleszcz

:: [IT] Znowu o IT..nudy

Cześć,

niestety dziś znowu trochę o IT. W miniony weekend nie udało mi się wybrać do Kleczewa - miałem zamiar rozpocząć sezon na 'Łowisku u Roberta', silne wiatry oraz obfity deszcz nie pozwolił dotrzeć i tym samym sprzęt musi kolejny tydzień przeleżeć. 

Miałem chwile czasu na kolejną porcje optymalizacji, dla Google jesteśmy coraz atrakcyjniejsi, ale jeszcze trochę przed nami. 

Udało mi się też poprawić kilka błędów które strasznie mnie irytowały. Jednym z nich było odkładanie się błędu w logu OutOfRangeException (0) Invalid Task Method który okazał się cron-em a dokładnie jego pozostałością. Log ten pojawiał się co minutę, lecz zlokalizowanie tego nie było takie proste jak się mogło wydawać, musiałem zasięgnąć pomocy deweloperów.

Kolejne błędy to duble w kontach, to już rozwiązałem sam w 100% i potwierdził działanie sam prezes więc mogę wykonać operacje bazodanowe już na produkcji ;)

I tyle, o rybach mam nadzieje kolejnym razem. W razie napotkania jakichkolwiek problemów z działaniem portalu, proszę śmiało pisać.

Dobranoc. Adam

kleszcz

:: [IT] Optymalizacja portalu

Cześć, 

kolejne dni upłynęły pod znakiem optymalizacji portalu dlaRyb.pl i myślę że możemy ogłosić mały triumf. 

Strona powinna ładować się znacznie szybciej, waga spadłą o ponad połowę - nadal pracuję nad kolejną optymalizacją, abyśmy mogli pełną parą wystartować z promocją.

Musimy wykonać jeszcze kilka kroków wstecz, abyśmy mogli zrobić ogromny skok w przód, ale o tym w kolejnym wpisie. 

Tymczasem w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów, proszę o kontakt.

Dzięki!

Adam.

kleszcz

:: Szybki start

Cześć,

startujemy z kolejnym Blogiem na portalu dlaRyb.pl, w którym co jakiś czas będziecie mogli zanudzić się czytając sprawozdania z wypadów, ale też krótkie wpisy związane z IT które będą głównie krótkimi notatkami związanymi z modyfikacjami na portalu dlaRyb.pl

Jestem tu od niedawna ale już coś swojego 'zasiałem'.. Pomijając krótkie wpisy na forum, czekało mnie wyzwanie związane z przywracaniem zawartości forum jak i jego komponentów. Miałem pewne wątpliwości co do konsystencji bazy danych, ale po przeprowadzonej procedurze wstępnej, cały proces został zakończony myślę w 100%

Aktualnie skupiam się na większej optymalizacji portalu, niestety ogranicza mnie przestrzeń serwerowa i zarządzanie nim - zawsze działam z poziomu konta root, tutaj niestety user-only, ale robię co tylko mogę, aby żyło się nam lepiej ;)

Kolejnym etapem jest (już trwa) wypozycjonowanie portalu oraz w szczególności sklepów które tu posiadamy, ale o tym więcej w jednym z wpisów. 

W razie konieczności skontaktowania się ze mną, proszę pisać na wiadomość prywatną lub adres e-mail admin@dlaryb.pl  

 

Pozdrawiam Adam.

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Wydawcą portalu dlaRyb.pl jest:

FUNDACJA "DLA RYB"
BOGUNIEWO 45, 64-610 BOGUNIEWO
Nr Konta: PKO BP 64 1020 4128 0000 1202 0123 2578
KRS: 0000613501 NIP: 6060096225 REGON: 364237131
https://dlaRyb.pl; e-mail: fundacja@dlaRyb.pl; tel.: 61 307 99 99