Jump to content

Darek

 • entries
  63
 • comments
  48
 • views
  42173

Wymarzone mistrzostwa


Grendziu

8680 views

 Share

Wiele lat czekałem na to aby w piłce nożnej było tak jak jest, niemal całe swoje życie. Dziś z pewnością ryby w moim wykonaniu zeszły na plan drugi, a że jest to blog o hobby to pozwolę sobie tym razem napisać coś o ulubionym sporcie.

Fioła na piłkę kopaną miałem od samego dzieciaka, kopało się od rana do wieczora, wystarczyło rzucić plecak po szkole i dzida na piaski, gdzie biliśmy się nie raz o boisko ze starszymi rocznikami. Do dziś z większością chłopaków gramy w turniejach charytatywnych pod dumną nazwą Husaria.  Potem był epizod w klubie jednym, zwanym Sparta Oborniki, potem podczas studiów także chwila w Leśniku Margonin. Tam przepracowałem całą wiosnę i okres przygotowawczy i jak zaproponowana mi "kontrakt amatorski" to wybrałem życie wodnika. Windsurfing oraz wędkarstwo, a jeszcze trzeba było mieć czas na tenis ziemny przecież, o innych zabawach i przygodach ze sportem nie wspomnę. Kończąc studia ekonomiczne po licencjacie wybrałem kierunek na magisterce "zarządzanie sportem", no bo cały czas mnie w tym kierunku kręciło i kręci do dziś jakoś. Facet bez pasji to...?

Na Euro 2016 i na taki wynik jaki teraz mamy byłem gotowy przed mistrzostwami. Od dłuższego czasu, a w zasadzie od momentu kiedy reprezentację przejął Adam Nawałka z meczu na mecz powoli krystalizował się skład reprezentacji i jej nowa jakość. Przyznać się muszę, że nie byłem zwolennikiem naszego trenera na samym początku za powołania właśnie, a najbardziej za chwilowo Kamińskiego, potem za Szukałę no i za Mączyńskiego, bez którego dziś trudno sobie wyobrazić środek pola reprezentacji. Ulubienic Nawałki ma w ostatnim czasie to coś w kadrze, czego choćby w połowie nie daje klubowi. Dla mnie Mączyński to takie małe, ciche odkrycie tych mistrzostw, bo po reszcie tego co sobą reprezentują najwyraźniej w życiu się spodziewałem, łącznie z Pazdanem... Choć akurat tej kreskówki nie - dla mnie to "hicior internetu"

 Dziś nasi reprezentanci stają o krok od tego aby przejść do historii, aby być nieśmiertelnym, aby w mediach przestano pokazywać gwiazdy lat 70tych i wczesnych 80tych ze spoconym Jankiem na czele, słodko pierdzącym Engelem, czy Jackiem Gmochem, który od 20 lat powinien być na emeryturze.

Całe EURO układa się pod nas, mecze nie są łatwe, ale rywale są w naszym zasięgu. Portugalia jeszcze niczego dobrego nie pokazała na tym EURO. Oni mają Krystynę, a my Krychę - jakże to różne Kryśki, a nasza jakby bardziej męska i waleczna przecież. Nie będę pisał o tym jak mamy zagrać, co powinniśmy zrobić aby wygrać moim zdaniem, bo jestem niegodzien. Nasza drużyna jest tak poukładana, ma takie umiejętności, że jeśli da całe serce, a w to chyba już nikt nie wątpi i będzie miała trochę szczęścia to może nie tylko wygrać dziś z Portugalią ale może wygrać całe te mistrzostwa. Zrobiliśmy bardzo dużo podczas EURO. Już niewiele, a zarazem jak dużo pozostało do tego aby stać się legendą... 

 Na zakończenie specjalne podziękowania dla dziennikarza sportowego, twórcy weszlo.com, Krzysztofa Stanowskiego za akcję #dobrowraca i za pomoc dla mężczyzny chorego na raka, który chce żyć. Dzięki niemu wczoraj, udało się w ciągu kilka godzin zebrać ponad 800tyś zł, w akcję włączyli się także nasi reprezentacji. Krzysztof - Brawo Ty, Brawo wszyscy, którzy rzucili choć skromny grosik, z Grosikiem na czele. Dobro wraca, więc nie mamy wyjścia - WYGRAMY!!!

 • Like 1
 Share

1 Comment


Recommended Comments

W zasadzie mógłbym się z Tobą zgodzić, ale jest jedno "ale".....Ale o tym na forum.

Zapraszam do dyskusji. 

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...