Skocz do zawartości

Wędkowanie w słonej i słonawej wodzie - szukam łowiska


Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu jadę na konferencję, ale zajmie mi to kilka dni więc konieczny będzie nocleg.
Tak sobie pomyślałem, że może przy okazji zabrać jedną-dwie wędki i spróbować połowić na wybrzeżu.
Coś tak dla odmiany, czyli otwarte morze (pod warunkiem, że znajdę jakiś pomost) lub wody słonawe, w portach rybackich/żeglarskich lub w ujściu rzek.

W sumie to najchętniej połowiłbym batem lub spinningiem.

Miejsce to okolice Jastrzębiej Góry, z rozrzutem do 30-50 km na wschód i zachód.
Jeśli da się uniknąć miejscówek w Trójmieście, to byłoby miłe (nie chce mi się szukać noclegu w dużym mieście i stać w korkach).

Wszelakie propozycje mile widziane.
Jeśli są jakieś pytania, do śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przed chwilą byłem w Jastrzębiej Górze, tam nie połowisz. Ale Żarnowiec z łodzi już tak... Zatoka Pucka lub Puck port na bata i spinn. Jak nigdy nie łowiłeś dorszy to polecam wraki, wyjazd z Władysławowa lub Pucka. Nie wiem czy jeszcze są bekonu w zatoce, ale to niesamowite przeżycie łowić je z Łódzi w trolingu:champagne-2010: Lubisz chodzić, to ja dziś w Jastrzębiej Górze wchodziłem 231 schodów, całkiem fajny trening po:beer-chugger:

IMG_20170525_115701.jpg

IMG_20170525_120624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Grendziu napisał:

Przed chwilą byłem w Jastrzębiej Górze, tam nie połowisz. Ale Żarnowiec z łodzi już tak... Zatoka Pucka lub Puck port na bata i spinn. Jak nigdy nie łowiłeś dorszy to polecam wraki, wyjazd z Władysławowa lub Pucka. Nie wiem czy jeszcze są belony w zatoce, ale to niesamowite przeżycie łowić je z łodzi w trolingu:champagne-2010:

Niestety, tylko łowienie z brzegu lub pomostu wchodzi w rachubę.
Chodzi o to, że zajmie to mniej czasu no i nie mam żadnego sprzętu na wyprawy łodziowe.
No i bardzo prawdopodobne jest, że wolny czas to będzie ledwie kilka godzin po południu.

Co do typowej wyprawy "morskiej", a zwłaszcza na belony lub łowienie plażowe, to chętnie bym się wybrał, ale przy tym ile mam zajęć, to w tym roku nie uda się. >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bat to tylko Puck port - najbliżej, a i tak 30km... Na zachód to nie wiem. Dziś będąc na Żarnowcu z jednej strony widziałem wędkujacych tylko z łodzi i wydaje mi się, że tam dość daleko jest płycizna, jednak wkoło nie jechałem, więc może dno i głębokość z brzegu jest bardziej zróżnicowana niż mi się wydaję:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei. Port we Władysławowie świetne miejsce na połów. Najlepsze jest wejście do portu, przy Zielonej wieży.
Następnie jadąc na zachód Jastarnia. To świetna miejscówka do surfcastingu. Chyba jedna z najlepszych na całym wybrzeżu. Bardzo dobre są tzw. kamienie przy umocnieniu brzegu. W tym miejscu dość blisko przebiega rów w wodzie i jak wiadomo tam gromadzą się ryby w poszukiwaniu pokarmu przepływającego z prądami. Mocny Feeder lub lekka karpiówka powinny wystarczyć. W innych miejscach potrzeba wykonywać rzuty +100 m, a to wymaga specjalistycznego sprzętu i pewnych umiejętności.
Jastrzębia to faktycznie trochę słaba Lokalizacja, ale już Karwia daje możliwości. Itd.
Co do spinningu to nie wiem. Nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Najlepsze jest to, że sporo razy byłem tam i nigdy w porcie we Władysławowie... Albo plaża albo zatoka... A jak byłem z raz może o 3ciej nad ranem to nic nie pamiętam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i propozycje.

Jadę co prawda samochodem i miejsca mam zapas, ale mój sprzęt ogranicza się do kilku wędek.
Spakuję więc pickera, spinning i bata, bo to będzie najbardziej uniwersalny zestaw jaki zdołam stworzyć (matchówka zostanie w domu :P).
No i jeszcze muszę sprawdzić kto włada wodami i gdzie zakupić zezwolenie.
Czasu niewiele, bo w środę rano ruszam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były podpowiedzi, były dyskusje, a jest proste życie i rzeczywistość. >:(
Wizyta w szpitalu i u lekarza, wskazuje, że starszy syn jest chory i nici z planowania wyjazdu rodzinnego.

A że mam wykład w okolicach Czaplinka, to jadę "kolejką InterCity".
Wygląda na to, że będę miał czas oglądać brzegi jeziora Drawsko (lub innego w pobliżu), w zależności gdzie kwatera wypadnie.

Słona woda i wędkarstwo, znów odsuwają się w czasie.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...