Skocz do zawartości

Jerk na drapieżnika


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Metoda połowu na jerki przyszła do Nas z USA, jest stosowana przy połowie drapieżnika, a w szczególności szczupaka. Łowić można, sandacze, sumy, okonie.
Przeważnie są to sztuczne imitacje ryb bez steru wykonane, z pianki plastiku czy drewna. 

Jerki pod względem ciężkości używać możemy nawet do ponad 200g. Jerki to także duże woblery ze sterami zwane Twitchbait’y czy też woblery powierzchniowe Pullbait’y.

Sposobów i technik jerkowania są dziesiątki,  Ważnym jest odpowiedni dobór wędziska i kołowrotka. 
Metoda jerk’owa kojarzy mi się  ze głównie z casting - iem.

Jakie są wasze techniki połowu na jerk i  jakie są wasze ulubine jerk-i ?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oglądam filmy i chyba czas na jakiś ciężki  casting? na jerki mam z 3 szczupaki, ale głównie na nie patrze, czas to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Od tego gadania w innym wątku pojechałem se pojerkować na mojego grzechotnika na chwilę, aby udowodnić sobie czy tego chce?

received_488740345160173.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Wrzucę tu.

Jeśli ktoś szuka tańszych slajderów (obecnie 10 cm na Allegro 24 zł) to mogę polecić wersje sprzedawane jako York czy Robinson.

Osobiście na nie nie łowię, ale mój znajomy w kółko nimi nawala z dobrymi efektami. 

💩

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 13:15, Grendziu napisał(a):

Od tego gadania w innym wątku pojechałem se pojerkować na mojego grzechotnika na chwilę, aby udowodnić sobie czy tego chce?

received_488740345160173.jpeg

@Grendziu Gruby dzisiaj na to lukałem. Co to warte? 💩?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
7 minut temu, Ardiansson napisał(a):

Wrzucę tu.

Jeśli ktoś szuka tańszych slajderów (obecnie 10 cm na Allegro 24 zł) to mogę polecić wersje sprzedawane jako York czy Robinson.

Osobiście na nie nie łowię, ale mój znajomy w kółko nimi nawala z dobrymi efektami. 

💩

Spamujesz?

Jeśli nie, to wrzuć linki...

3 minuty temu, Ardiansson napisał(a):

@Grendziu Gruby dzisiaj na to lukałem. Co to warte? 💩?

Szybko łapa wysiada od dużych, mam tego za dużo, wolę gumy, aczkolwiek Slajdery Salmo są Top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Grendziu napisał(a):

Chcesz kupić czy podrobić?

Podrobić podróbkę 🤣

Bez jaj, przy takiej cenie szkoda se życie marnować skoro jakiemuś Chińczykowi już to wyszło.

Kupić kilka z stówę i zapomnieć.

💩

P.s. Gruby mi to się nie chce, bo Salmo na kartony mam, nie na sztuki 😎 do tego całe stada Rapali i innego 💩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...