Jump to content

Jaki kolor pilkera i wielkość wybrać na Bałtyk w Polsce


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Tak jak w temacie, ja uważam, że kolor ma bardzo duży wpływ na nasze wyniki na wodzie. Wszystko zależy od intensywności żerowania ryby w tym dorsza. Niektórzy twierdzą, że nad morzem od naszej części Bałtyku wystarczy wrzucić cokolwiek i czekać na skuteczne podbicie. Jednak nie do końca się z tym zgodzę.

Na ostatnie wyprawie w Łebie machałem wędką do 150g i ewidentnie było widać jak dorsze "gryzą", poprzez ugięcie szczytówki. Co się później okazało, w większości przypadków ryby brały na przywieszki, a nie na  pilkera.
Ten kto miał twistery czarne z czerwonym ogonkiem (mimo całkowitego zachmurzenia i deszczu) ten był wygranym i miał najwięcej brań. Na pilkery jakoś "nie żarło" obojętnie czy był zielony banan, czy imitacja tobiasza, czy jeszcze jakieś inne cudo na zakończonym zestawie.

Wg mnie dobór odpowiedniego koloru jest bardzo ważny,ponadto  należy zwrócić uwagę na głębokość na jakiej łowimy, zachmurzenie i gramturę oraz kierunek napłynięcia przez Szypra kutrem. Czasami mały szczegół robi dużą różnice, ano jak to na rybach :)

Jakie są Wasze obserwację i przemyślenia podczas łowienia na pilkery w naszym Bałtyku?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam 

Po moim doświadczeniu zauważyłem, że bardziej sprawdzają się krótkie pilkiery. Ponieważ kiedy był długi pilkier to pobicia były w bok pilkiera, a nie za kotwice. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Administrators

Ja uważam, że najważniejszy jest kolor w dorszowaniu. Ponadto fajnie odbija się o dno "banan". Wiele razy wygrywał z innymi pilkerami.

Link to comment
Share on other sites

Mój serdeczny kolega AndrzejT ma bardzo dużą wiedzę na temat łowienia dorszym. Postaram się Go namówić, żeby coś napisał. Chłopak jest bardzo nieśmiały :) AndrzejT vel Luis - dawaj chłopaku. Masz taką wiedzę na temat wędkarstwa i się nie dzielisz - dawaj!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators

Ostatnio jak byłem na dorszach to lepiej brały na przywieszkę niż pilkera,  czarnego z czerwoną końcówką, ala twister :439_fishing_pole_and_fish:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...