Skocz do zawartości

Zestawy przy połowie suma


Semi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już się powoli pakuję na czwartkowy wyjazd na zlot sumowy nad Wisłę w okolice Torunia. Pozwolenie na 3 dni już wykupiłem, butla 5 litrów ogórków małosolnych zrobiona, trunki się przeżerają, jeszcze menu na 4 dni muszę ustalić i listę zrobić co zabrać bo już głowa nie ta.:D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Semi proszę fote zrobić jakiemuś zestawowi na żywca (krąpie itp) na suma do łowienia z brzegu bez możliwości wywózki. Kolega z pracy chce łowić w ten sposób, może i ja kiedyś bym postawił taki zestaw na te "przerośnięte kijanki". A może zrób kilka zdjęć w formie opisu, pewnie kilku z nas by ten temat ciekawił :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzes77, nic nie obiecuję, bo z tego co wiem, to żaden z moich kolegów sumiarzy nie łowi w ten sposób, łódki mają i wywożą zestawy w punkt który ich interesuje, ale popytam przy ognisku. Ja stawiam na Bugu zestaw dwoma kijami, jeden leży z otwartym kabłąkiem na podpórkach, luba braciak trzyma, zestawy obu wędek są połączone ze sobą, na zestawie sumowym cieżarek przelotowy i agrafka bądź krętlik, drugi kij to sama plecionka przywiązana do krętlika głównego zestawu. Zarzucam sam ciężarek i drugim kijem ściągam. Ciężarek leży na dnie a do brzegu płynie na lince od drugiego kija sam krętlik, czepiam żywca, do wody i powoli ściągam go do ciężarka. Ot i cała filozofia. :champagne-2010:

Tak ku ścisłości to jadę tam kumplom żywce łowić:$, jakoś z tymi sumami to mi nie po drodze. Mam za mało samozaparcia no i czasu żeby na poważnie się tym zająć, może kiedyś......

Edytowane przez Semi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zrywkę można łowić też w poblizu brzegu bez konieczności wywożenia zestawów. To jeśli chodzi o poważne sumy.  Te mniejsze łowi się nawet na zwykłe gruntówki. Tu nie ma żadnej filozofii :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Semi Napisz lub zrób zdjęcia sprzętu. Chciałbym porównać czym lowia czyli kołowrotki i wędki. Sam kiedyś zastanawiałem się nad połowami sumów ale jakoś mi przeszło. Może kiedyś się wybiorę to chciałbym wiedzieć czy sprzęt morski wystarczy czy są jakieś inne potrzeby.

Z góry dziękuję :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...