Jump to content

Odpowiednia miejscówka - jak wybrać łowisko wędkarskie?


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Nad wodą zastanawiam się zawsze czy akurat w tym miejscu, którym jestem, przebywam, zarzucam, nęcę ryby, będę miał odpowiednie wyniki.

Zresztą pewnie większość z Nas jak nie wszyscy mają podobne dylematy. Ja przeważnie szukam górek, lubię łowić w głębokościach metodą gruntową, bez względu na porę roku.  Inne moje ulubione miejscówki gdzie spodziewam się ryb, to tuż za trzciną, w zależności jaka jest głębokość.

Jak łowię na spławik, to zarzucam zestaw na skraju grążeli, szukając przeważnie lina, karasia, płoci. 

Jednak najbardziej lubię tą głębie i wszelkiego rodzaju głębie i górki, tam w mojej głowie przebywa najwięcej ryb :)

A jak jest u Was?

Link to comment
Share on other sites

Ja pływam z echosondą i szukam różnego rodzaju górek pod wodą rynien itp. Im bardziej urozmaicone dno tym ciekawsze dla mnie :). Staram się unikać trzcinowisk i płycizny. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Podlasiak z tego co czytałem, holujesz niezłe liny, a czy one nie lubią wypłyceń i cieplutkiej, wygrzanej w słońcu wody?

Robię często to samo co Ty, pływam z echo i szukam miejscówek :)

Link to comment
Share on other sites

Nie posiadam echo więc jak tylko da się wejść do wody, ładuję się do niej i sam sprawdzam dno :D

Najlepsze wyniki miałem zawsze przy trzcinach lub grążelach, z głębokiej wody jakoś mniej ryb udało się wyholować, a wiosną i latem trzciny i grążeli  lubią liny karasie i karpie, choć i czasem leszcze podejdą .

Link to comment
Share on other sites

W tym roku liny łowiłem stojąc na górce nad którą miałem 1 m wody a 5 metrów od łódki miałem 12 m głębokości, za plecami rynna a dalej blat ok 7-8 m. Co ciekawe nie było tam żadnych grążeli trzcin itp. 

20150719_061035.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Super prosiaczek, ja liny łowię do 4m na swojej wodzie, głębiej jakoś mi  nie wchodzą, za to karpie na 8/10m nawet zimną porą potrafią się psocić :)

Link to comment
Share on other sites

No takiego lina życzę każdemu 60 cm i 3,75. Z racji tego że wędkuje z łódki i w miejscu gdzie nie ma trzcin i zarośli łowię na żyłkę główna 0.16 i przypon 0.12.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Przypominają mi się moje wyprawy na jeziorze w Margoninie, łowiłem co prawda nie na samym środku wody, kilka metrów za trzcinami, ale na samej skarpie, która miała głębokość do 10m.

Co tam się działo, ile ryb wyciągaliśmy na dobę to był szok, przeważał w łowisku w nocy leszcz, w dzień płotka, trafiały się także karpie, linów nie pamiętam, a i kranopiórka ponad 1kg potrafiła uderzyć na takiej głębokości sporadycznie.
Od kilku dobrych lat, gdy jestem na sprzęcie pływającym to tylko spinninguje, może niesłusznie, może czas wrócić do tego co się kiedyś uwielbiało najbardziej :) Ja chcę słońce, wodę i na łódkę, na "swoją górkę" w Margoninie!!!

Link to comment
Share on other sites

Dostałem namiary na fajne jezioro, z tego co czytałem jest zakaz pływania łódkami, a i tak nie posiadam echo sondy wczesną jesienią woda nie będzie zachęcała żeby do niej wejść, sprawdzić dno. Jakie macie rady żeby wybrać dobre miejsce 

Ja obserwuje wodę, a jak nie ma znaków siadam tak aby było można rzucać przy trzcinach licząc na to ,że ryby same mnie znajdą .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...