Skocz do zawartości

Plecionka przy metodzie gruntowej


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Raz w życiu miałem założoną plecionkę na feeder i tak jak ją szybko założyłem tak z niej zrezygnowałem. Sam już nie pamiętam, czy większym problemem był dla mnie nieodpowiednio dobrany kołowrotek, czy też plecionka i zbyt krótkie rzuty i mniej precyzyjne, oraz przebarwienia na niej.

Wiem, że pod metodę gruntową na ciężkie karpie, np. za pomocą łódki zanętowej nie ma lepszej broni na "kolosy", ale czy jest sens zakładania plecionki pod feeder?

Jakie są Wasze doświadczenia z nad wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem plecionki do zestawów karpiowych i było dobrze lecz i tak wróciłem do żyłki 0,30 dobre węzły i podejrzewam , że polskie ryby dam radę wyholować :)

Jeżeli chodzi o feedera też założyłem plecionkę i miałem złe doświadczenia bo po każdym wypadzie musiałem odcinać parę metrów plecionki bo robiły się supełki . Nie zastanawiałem się nad przyczyną bo zestawy miałem takie same jak na żyłce i nic si tam nie działo więc plecionka do kosza a żyłka na szpule i stosuję żyłki do dziś dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 27.01.2016 o 00:16, Grendziu napisał:

Tak mi się chcę zaryzykować przy jednym zestawie

http://www.fishpoint.pl/fox-matrix-submerge-0-08mm-dia-feeder-braid-p-12284.html

Używał ktoś?

Ja używam plecionkę na feedera łowiąc na rzece i powiem szczerze super łowienie. Ryby się same zacinają, tylko do tego potrzebny jest amortyzator gumowy. Ja używam z Browninga, nic się nie plącze, przypony nie strzelają i bardzo ważną zaletą plecionki jest możliwość stosowania lżejszych koszyków w nurcie niż jak łowimy ma żyłkę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja pletkę do feedera miałem dwa sezony temu i popełniłem kilka błędów właśnie i zrezygnowałem bodajże po 2/3 razach na rybach. Raz - całość się plątała, dwa - rzuty były bliższe, trzy - zauważyłem mniej brań - może faktycznie, bardzo cienka plecionka i amortyzator gumowy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem :beer:

Jaki zatem rodzaj i grubość poza Matrixem wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Moja była w przedziale 0,16 do 0,20mm  w razie dużego, przyłowu rekordowego - zaryzkuje zatem i pobawię się cieńszą plecionką w tym sezonie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.12.2018 o 09:57, Grendziu napisał:

Ktoś coś poleci do klasycznego feedera jeszcze:champagne-2010:

Są jakieś nowości :icon_arrow1:

Ostatnio popularne są feeder linki z plecionki albo fluorocaronu 

Krótsze i dłuższe 

DSC_0090.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...