Jump to content

Wyposażenie dodatkowe w wymarzonej łodzi


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Zakładając, że już mamy te wymarzoną łódź i czekamy na jej zbudowanie, to pewnie na etapie planowania każdy z Nas ma jakieś wyobrażenie co ona musi dodatkowo mieć aby nas zadowolić podczas ulubionej naszej metody łowienia.

"Trolując" - potrzebujemy specjalnych uchwytów na wędki, niektórzy z Nas będą potrzebowali wyciągarki do kotwicy, jakiś schowków, foteli...

Co uważacie na łodzi wędkarskiej za potrzebne aby była kompletna dla Was?

Link to comment
Share on other sites

Elwis to chyba potrzebujesz promu nie łódki :)

Ja do swojej dorobiłem nakładki z widełkami które znacznie ułatwiały łapanie na grunt na spławik też się przydawały jak wiatr dokuczał :)

jak byłem sam mogłem sobie na podłodze postawić fotel więc było wszystko czego potrzebowałem :D

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak jeżeli łódkę będziemy zabierać ze sobą jak najbardziej możemy kombinować z różnymi udogodnieniami. Jeśli nie taka łódka będzie tylko gratką dla złodzieja. Ja swoją wożę i zamontowałem sobie fotel obracany, podpórki do wędek, rolki do opuszczania obciążników z racji tego że jeżdżę czasami sam niewygodnie i niebezpieczne jest łazić po łódce z jednej strony na druga w celu zrzucenia kotwicy a szczególnie podczas wiatru a tak problem mam rozwiązany. Robiłem sobie schowek na akumulatory żeby na nie nie padało i siedziały stabilnie :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z technicznego punktu widzenia to najważniejsze są wszelkie wodoodporne schowki, zakamarki i pojemniki. Z jednej strony schowki pozwalają skutecznie unieruchomić część drobnego sprzętu i wyposażenia, z drugiej strony są ochroną przed zniszczeniem/zalaniem wrażliwych elementów wyposażenia.

Kłopot jest taki, że nieprzemyślana konstrukcja ma "schowki" w idiotycznych miejscach, a konstrukcja może i pancerna, ale prymitywna, schowków może nie posiadać.

Dla mnie ważnym wyposażeniem nawet niewielkiej łódki jest: echosonda, GPS, dobra latarka. Do tego skuteczne i dobre wiosła oraz przynajmniej jedna, długa i mocna lina (czasem jako przedłużenie kotwicy, czasem jako cuma).

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Elvis napisał:

Kotwic,a nie zabierasz ze sobą kilku cegieł 

Ps. Co niektórzy,wiedzą o co chodzi. 

Wbrew pozorom sprzęt ten, może zostać użyty zaczepnie lub obronnie. xD

Zależy jaki pomysł ma użytkownik lub właściciel łajby.

A na poważnie, wiele razy przekonałem się, że lepiej dobić do brzegu i przywiązać łódź do drzewa, niż udawać, że kotwica za burtą utrzyma mnie na metrowej fali (bez znaczenia, że łowisko trzeba opuścić).

Co zabawne, zwyczajowe obciążenie sieci rybackich jest iście proste, tradycyjne, ekologiczne. Kamień, cegła ciągle spełniają swoja rolę i nie dają się zastąpić super wynalazkami z eko-ołowiu, plastikowym balastom itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators

Elvis rowerem chcesz jeździć po łódce? Jeśli tak, to trza bilet kupić na jakiegoś "Titanica" :)

Bardzo ważnym elementem są kapoki lub inne przyrządy pozwalające nam zachować bezpieczeństwo na wodzie - chociażby koło ratunkowe. Przede wszystkim musimy się na łodzi czuć komfortowo i bezpiecznie. Dla mnie fajną rzeczą dodatkową na łodzi byłaby wyciągarka do kotwicy. Ręce wtedy odpoczywają, a przy całodniowym spinningu, wyciągania i spuszczania jakiegoś odważnika do wody idzie odczuć zmęczenie - pod koniec dnia każdy dodatkowy ciężar robi, wielką różnice :beer:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • Administrators

Ostatnio zamontowałem uchwyty do trollingu z BorikaIMG_20210429_182740.jpg.ce4cd6fe9358e56c60562c54b63e5437.jpgIMG_20210429_183115.jpg.c939b019e78de7b609857aab17e7f3cd.jpgIMG_20210429_182733.jpg.6139ecec762a3d8974d19f52e97bb754.jpg

Jak skończę remont w chacie to dodam dwie knagi. 

Czas też na udoskonalenie i ogarnięcie bakist. 

Mając 2/3 aku, oraz jedna pod wędki, pod kotwę,  zbiornik na paliwo, do przynęt  i pierduł pozostają mi dwie bakisty, w tym jedna "do żywej ryby" której nie używałem i nie będę potrzebował. 

Myślę o tym:

https://www.raven-fishing.pl/eurocatch-fishing-skrzynia-na-przynety-z-czterema-pudełkami/pl/product/44339/?gclid=CjwKCAjwm7mEBhBsEiwA_of-TP6wz-Avd9Nn2Q4RCU8phf8g4H2C-FaIkrKj5i7xWSkt4QdBAwVx1RoCpdMQAvD_BwE

Jest może castoramach jakiś zamiennik? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...