Skocz do zawartości

Jak się ubrać zimą na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ponoć nie ma złej pogody, to tylko my czasami źle się ubieramy i cztery litery za szybko na marzną, a i z nosa lecą samarki...

Zimą gdy jest lód nie łowię, ale może czas to w końcu zmienić. Kiedyś za bieliznę termalną służyły kalesony, dziś nawet kominiarkę zakładamy aby było cieplej  i wygodniej.

Jakie macie ekstra sposoby na ubranie się, gdy na zewnątrz zimno i się nie chcę człowiekowi ruszyć... (Jak jest mroźno lubię się pałętać po polu bez celu) :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Administrator

Odświeżam, bo zima tuż tuż. Ostatnio miałem bieliznę termalną, cały strój Graff i co? Ponad 4h w deszczu, zmokłem, ciepło mi było dopóki łowiłem, jak usiadłem aby odpocząć dopiero wyszło zimno że mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dobrej klasy bielizna termiczna np Graff lub Fladen. Ciuchy pod kombinezon najlepiej polarowe. Bluza, czasem też spodnie dresowe polarowe, zależy od temperatury.
Kombinezon PŁYWAJĄCY dający nam 100% bezpieczeństwa i komfort psychiczny, że nic nam nie grozi. Tutaj firm produkujących dobre kombinezony jest sporo: Graff, Fladen, DAM, Daiwa, Sea Fox, Cupido. Buty koniecznie na grubej podeszwie, całkowicie nieprzemakalne, mocno ocieplone, lekkie. Bardzo dobre i niedrogie buty robią Jaxon i Mikado. Rękawice najlepiej polarowe, 5 palczaste tak do -5-7stopni, poniżej już tylko 1 palczaste z możliwością otworzenia palcy. Zawsze warto mieć zapasową parę lub dwie. To samo tyczy się skarpet, musi być para w zapasie. Najcieplejsze są skarpety z czystej wełny. Czapka musi być bardzo ciepła, przez głowę ucieka masa ciepła z organizmu. Ja preferuję czapki typu Papaszka, z nausznikami. 

Ważnym elementem wyposażenia a właściwie obowiązkowym są kolce ratunkowe do wydostania się z przerębla. Powinniśmy mieć też ciuchy na zmianę w samochodzie, właśnie na wypadek kąpieli.

Generalnie staramy się być tak ubranym aby nie marznąć i nie pocić się. Utrata wody w takich warunkach jest zgubna i powoduje bardzo szybkie wyziębienie organizmu. Powinniśmy być ubrani na cebulkę żeby w razie potrzeby ściągnąć 1 warstwę. Unikamy wyziębienia palców dłoni i stóp, nie bagatelizujmy zimna bo o odmrożenie nie jest trudno. Czasem pomaga krótka gimnastyka, czasem trzeba ogrzać się przy ogniu. Przydatne są wszelkiego rodzaju ogrzewacze. Najlepsze są te metalowe na benzynę. Pamiętamy o termosie z gorącą herbatą. Odradzam alkohol bo rozgrzanie jest tylko chwilowe i pozorne a tak naprawdę wychładzamy się dużo szybciej.

Edytowane przez Wędkarstwo u Zbyszka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Administrator

Mam zimowego Westina, ciepło mi w nim, ale dostałem takiego lenia ostatnio, że mi się nie chcę na te ryby jeździć aktualnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...