Skocz do zawartości

Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
8 godzin temu, christhof70 napisał(a):

a to wstawiam dla czytających więcej niż dwa zdania ze zrozumieniem. https://pieknoumyslu.com/noam-chomsky-manipulacja/

Totalnie nie widzę w tym przypadku związku, a problem z wodą w jeziorach jest, był i będzie co raz wiekszy. Pisaliśmy o tym wielokrotnie w jaki sposób w ostatnich dekadach jeziora się postarzały.

Ja już to wstawiałem i publikacji na ten temat jest mnóstwo, tylko człowiek dla swojego dobra takie rzeczy ma totalnie w d... Liczy się tylko nasze ego o dobro.

Tak @ArekH gdybym mial władze i siłę to bym zrobił naturalny odsiew człowieka, zaczynając od siebie, bo edukacja bardzo mało, niewiele daję, a jednak trzeba choćby mała kropelka coś robić...

Pewnie setki tysięcy ton plastiku, chemii etc w  wodach na świecie ryby i żyjątka same sobie wyprodukowały i wrzuciły aby się zatruwać 🫥🫥🫥

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Krzysiu a teraz rzeczywistość. Aga od kilku tygodni jest kierownikiem ochrony środowiska w gminie xyz, lądują do niej raporty i pisma o zgodę na wypompowanie wody z jezior, bo rolnicy muszą podlewać własne plony uprawne. WP mają to w d.... Nie widzą problemu, a jedna na wiosnę konsorcja rolnicze chcą zgody na wypompowanie z jezior na poziomie 1/3 powierzchni wody... Normalne? A co z życiem w wodzie, cofnięciem się brzegów, wylęgiem?

Przykład u nas, a to pytanie też do @Kotwic

Sprawdzamy codziennie ile PH ma wodą, wychodzi średnio 7,2 - 7,4 czyli super. Dzień przed deszczem mój kolega leciał z nawozami pod zborze, dzień po deszczu pH wody spadło do 5,5 czyli prawie zabił rybki, choć to był tylko jeden czynnik.... Choć tutaj o interpretację proszę Piotra, bo może się mylę.... Czy w takim przypadku grozi nam przyducha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Grendziu napisał(a):

Krzysiu a teraz rzeczywistość. Aga od kilku tygodni jest kierownikiem ochrony środowiska w gminie xyz, lądują do niej raporty i pisma o zgodę na wypompowanie wody z jezior, bo rolnicy muszą podlewać własne plony uprawne. WP mają to w d.... Nie widzą problemu, a jedna na wiosnę konsorcja rolnicze chcą zgody na wypompowanie z jezior na poziomie 1/3 powierzchni wody... Normalne? A co z życiem w wodzie, cofnięciem się brzegów, wylęgiem?

Przykład u nas, a to pytanie też do @Kotwic

Sprawdzamy codziennie ile PH ma wodą, wychodzi średnio 7,2 - 7,4 czyli super. Dzień przed deszczem mój kolega leciał z nawozami pod zborze, dzień po deszczu pH wody spadło do 5,5 czyli prawie zabił rybki, choć to był tylko jeden czynnik.... Choć tutaj o interpretację proszę Piotra, bo może się mylę.... Czy w takim przypadku grozi nam przyducha?

to susza czy człowiek? tylko to drugie, ale ludziom się wmawia to pierwsze i łykają, bo łykną wszystko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tytułu profesora meteorologii, nie mam garnituru i nie występuję w tv jako ekspert, ba, nie jestem nawet hieną, która może publikować. to kto mnie posłucha? góra 20%. tematy jeziora Mead i Aralskiego (no trafili z przykładami idealnie) znam od wielu lat. tu o rzece Kolorado i jeziorze Mead. no, na poczatku jest wzmianka o klimacie, bo być musi, ale potem już ciekawiej https://www.tygodnikprzeglad.pl/wysycha-rzeka-kolorado/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykłady 3 krajów wymienionych w tym artykule to przykład czystej żenady. wszystkie o charakterze pustynnym lub półpustynnym z wieloma wodami okresowymi. no brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manipulacja w samym artykule. klasyka gatunku. Ponad połowa światowych jezior wysycha.- punkt 1. boimy się. winnym tej sytuacji jest kryzys klimatyczny i nadmierna konsumpcja.- dalej się boimy. Z najnowszego badania wynika, że 53 proc. dużych jezior na świecie skurczyło się od lat 90. XX wieku. punkt 2- boimy się, ale ilość jezior ulega zmniejszeniu, bo tylko duże. Naukowcy przeanalizowali m.in. dane klimatyczne i hydrologiczne pochodzące z obserwacji prawie 2 tys. dużych jezior. Łącznie badaniu poddano 250 tys. zdjęć satelitarnych z lat 1992-2020. punkt 3 - już tylko 2 tys. jezior. coś nie gra w stosunku do punktu 1, bo przecież połowa światowych jezior. Okazało się, że wody ubywało nawet na rejonach wilgotnych, które do tej pory nie były zagrożone suszą. punkt 4- nigdzie nie wymieniono tych obszarów, żadnego przykładu. a na koniec dopiero meritum i prawda: Przyczyny wysychania jezior na świecie bywają różne, ale zawsze w tym kontekście pojawia się działalność człowieka. Naukowcy wskazują, że nadmierne zużycie wody doprowadziło do kurczenia się zbiorników wodnych, takich jak Jezioro Aralskie w Azji Środkowej i Salton Sea w USA. no, ale to klimat, ja się nie znam

Edytowane przez christhof70
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...