Skocz do zawartości

Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wczoraj przejechałem pół Polski razem z @RS szukając łodzi "dla Ryb". Odwiedziliśmy różne miejsca, stocznie i decyzja zapadła.

@Cerva projekt graficzny z logiem na nie plisss :P

 

Właściciel marki Semper Pan Marcin podejmie się zbudowania dwóch łodzi. Czas oczekiwania to około 1,5 miesiąca, ale damy radę jakoś wytrzymać.

Poniżej podam parametry obu łódek, są 2 tygodnie aby coś zmienić w nich, unowocześnić, przerobić itd.

 

 

I. SEMPER 440 XT plus dodatki

1. Listwa na kill.
2. Fotele 2 sztuki.
3. Bakista dziobowa duża.

4. 4 schowki typu jaskółki.
5. Winda kotwiczna Minn Kotta.

6. Pantograf do silnika elektrycznego.
7. Instalacja elektryczna na rufie.
8. 6x uchwyt INOX do wędek. (zmieniłem)
7. Akumulator plus ładowarka plus gniazdo bezpieczne.

8. Miara wędkarska.

9. Mocowanie do echosondy typu Rammount 1,5cala.
10. Kolory czerwono / szare.
11. Silnik Minn Kotta 55lbs.
12. Relingi 55cm (dodałem)


Dodatkowo pewnie potrzebne będą knagi i zastanawiam się nad drugim akumulatorem na dziobie. Pytanie czy jest sens jego instalacji i czy w takim przypadku nie lepiej pójść w mocniejszy silnik elektryczny 80LBS.
Co do kolorów to można je jeszcze i zaproponować stąd:

http://www.semperboats.pl/przykladowe-kolory-naszych-lodzi/


Brakuję mi tutaj także wzmocnienia kadłuba, ale mam nadzieję, że Marcin odpowie na moje pytania, bo i tak już zmieniłem trochę to co było ustalone.  Nr rejestracyjny i loga.
No i czy zamawiać wiosła, czy ewentualnie dać pagaja w razie czego...


Docelowo będzie do niej zamontowany silnik 20/25KM pod warunkiem, że zacznę jeździć na zawody i znajdę wody u siebie, gdzie będzie można tak pływać.

II. Łódź dla @RS SEMPER 380W.
1. Schowek jaskółka 1szt.
2. Uchwyt na wędki potrójny.
3. Relingi na całości.

4. Uchwyt na napoje 1szt.
5. Knagi INOX 2szt.
6. Rolka kotwiczna.

7. Listwa metalowa.
8. Numery rejestracyjne.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już się nie mogę doczekać :) Co prawda moja nie jest taka na full wypasie jak Twoja, no ale ja w sumie nie potrzebuję żadnej elektroniki. Oświetlenie led mam na baterie, silnik mam spalinowy, a reszty nie potrzebuję. Póki co dam do niej mojego Tohatsu 6KM, w przyszłym roku będzie coś większego. Ciężko mi wybrać kolor, ale chyba wezmę flagowca:

2-1024x219.png

 

Może warto jeszcze wziąć pokrowiec? Szkoda tylko, że w internecie nie ma nigdzie szczegółowych danych technicznych tych jednostek, o ile dobrze pamiętam na starej stronie producenta były. O ile mnie pamięć nie myli to łodzie są pod silnik z krótką stopą?!:D:D

 

:champagne-2010:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie ma moja, Twoja, to są "fundacyjne". :P
Zauważ, że na 380 będziesz pływał więcej sam, a ja przeważnie z kimś. W moim przypadku bezcenna jest winda kotwiczna, z wiadomych względów. No i tak 440 ma nas godnie reprezentować na mistrzostwach i zawodach.
Zaczynam się zastanawiać nad tymi Twoimi kolorami coraz bardziej... a może je obrócić?

Też jak dziecko nie mogę się już doczekać, kolejne pytanie, czy uda Nam się je przewieźć za jednym transportem bez szwanku :)

Co do akumulatorów już znalazłem odp. będzie jeden, przez moment był pomysł aby wstawić silnik 80lbs, ale odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wygrzebać w internecie informację, że 380tka waży 85kg, co w porównaniu do mojej obecnej daje ok. 40kg różnicy - sporo. Może będzie to miało jakieś fajne przełożenie na osiągi na wodzie jednocześnie nie tracąc na stabilności. Kolory hm... czerwona z białym paskiem prezentuje się znacznie lepiej, jednak naklejki będą mniej widoczne i łódka będzie się rzucała w oczy z daleka, a tego chciałbym uniknąć, zwłaszcza w sezonie jesiennym :) Transport też większym problemem nie powinien być, większa idzie pierwsza, do niej gąbka i mniejsza na górę. Do tego pasy i jak nie polecisz 250km/h to chyba dojedziemy w komplecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
20 minut temu, RS napisał:

  Transport też większym problemem nie powinien być, większa idzie pierwsza, do niej gąbka i mniejsza na górę. Do tego pasy i jak nie polecisz 250km/h to chyba dojedziemy w komplecie :P


Zauważyłem zdjęcie na fb Pana Garbusa jak targał dwie na raz, nie moje zdjęcie, więc nie kopiuję.

Cytuję @stan2010 który robi dla nas łódkę karpiową, sugeruję on białe dno, ponieważ wg Niego większość ptaków wodnych jest biała od spodu i ryby do tej barwy są przyzwyczajone. A jeśli chodzi o pistolety, które łowisz u siebie, to one się niczego nie boją raczej i trudno jest je spłoszyć :P

Nie wiem, czy to najlepsza informacja dla mnie, że dwie łodzie pójdą jednocześnie, bo raz, mam nadzieje, że "staruszka" przyczepka wytrzyma, a dwa i to gorsze, będzie trzeba czekać dłużej o tydzień na zamówienie obu łódek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie liczę na super wyniki bo wiemy oboje, że takowe są niemożliwe do uzyskania na tej wodzie :) Po prostu łódka ta ma umilać mi czas podczas walki z bezrybiem do momentu gdy się nie dorobię fury i przyczepy żeby zaatakować inne zbiorniki. Barwa dla mnie raczej nie ma większego znaczenia, przerobiłem kilka symulacji i czerwone dno ładnie wygląda. A tera mam zielone dno i ryb i tak nie ma, wiec czy będzie białe czy czarne czy przeźroczyste to watpie żeby to miało przełożenie na wyniki :) Mi się ma podobać, a co ryby sądzą mam to gdzieś :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, Grendziu napisał:

Wczoraj przejechałem pół Polski razem z @RS szukając łodzi "dla Ryb". Odwiedziliśmy różne miejsca, stocznie i decyzja zapadła.

@Cerva projekt graficzny z logiem na nie plisss :P

 

Właściciel marki Semper Pan Marcin podejmie się zbudowania dwóch łodzi. Czas oczekiwania to około 1,5 miesiąca, ale damy radę jakoś wytrzymać.

Poniżej podam parametry obu łódek, są 2 tygodnie aby coś zmienić w nich, unowocześnić, przerobić itd.

 

 

I. SEMPER 440 XT plus dodatki

1. Listwa na kill.
2. Fotele 2 sztuki.
3. Bakista dziobowa duża.

4. 4 schowki typu jaskółki.
5. Winda kotwiczna Minn Kotta.

6. Pantograf do silnika elektrycznego.
7. Instalacja elektryczna na rufie.
8. 6x uchwyt INOX do wędek. (zmieniłem)
7. Akumulator plus ładowarka plus gniazdo bezpieczne.

8. Miara wędkarska.

9. Mocowanie do echosondy typu Rammount 1,5cala.
10. Kolory czerwono / szare.
11. Silnik Minn Kotta 55lbs.
12. Relingi 55cm (dodałem)



 

8. 4 x INOX do wędek, no sorry to one mają mi przede wszystkim służyć jakby co :P.
10. Kolor czerwono biały.

Pokrowca nie biorę mam jakiś stary, a i tak łódź ma miejsce u mnie pod wiatą na tą chwilę.
Okazuję się, że w domu mam takie oto cudo w instalacji grzewczej, więc jak tylko będzie okazja, to go podmienię :beer1:

 

aku agm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Takie 2x logo z tyłu na rufie pomiędzy silnikiem?logo idealne.png

A takie po bokach łodzi?
log1.png

Czy iść w coś bardziej rzucającego się w oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę dodać od siebie 55LB minikoty - to może być nie za bardzo motorek  (ludzie narzekają ale co człowiek to inna opinia) ( pod falkę słabo ciśnie) silniczki pomyście aby miały maximizer

ja polecam te modele http://wedkarz.pro/silnik-elektryczny-haswing-osapian-55-d-max-55lbs-12v,sp,85,2391

Aku koniecznie 120 AH  4-5 godz na 4 - 5 biegu spokojnie popływa ( 100 AH to lipa mało mocy ) - najlepiej dwie kostki - lżejszy transport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie 2x logo z tyłu na rufie pomiędzy silnikiem?logo idealne.png

A takie po bokach łodzi?

log1.png

Czy iść w coś bardziej rzucającego się w oczy?

Strasznie mdłe. Musi być bardziej widoczne. Za granatowo. Może bardziej zielono? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...