Skocz do zawartości

Idealna zanęta na ryby karpiowate


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ArekH napisał:

Co jest z ty Lokos. Macie na tapecie a Ja pierwsze słyszę:$

Bo ja sie nie wychylam - sie nie znam ☺️

Tu masz Ta akurat pod spławik 

https://polandfishing.pl/zanety/1615-champion-feed-wonder-black.html

 

do federa jako baza tez dobra

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, elvis napisał:

Pamiętam tą startą cegłę Harrison. Miał to być niby pellet. Większego szitu nie widziałem

To brać, czy nie? Bo nigdy tego koszyka nie zrealizuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brać, czy nie? Bo nigdy tego koszyka nie zrealizuję  
Ja już nie kupuję nic z niższej półki jeśli chodzi o zanęty. Nie opłaca się. Lepiej kupić droższe sprawdzone i ewentualnie rozrobić z bułką tartą, ziemia czy gliną.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, elvis napisał:

Ja już nie kupuję nic z niższej półki jeśli chodzi o zanęty. Nie opłaca się. Lepiej kupić droższe sprawdzone i ewentualnie rozrobić z bułką tartą, ziemia czy gliną.

Ja również. Dlatego pytam o tę zanętę, bo przedstawiana jest jako premium, zawodnicza.

Zresztą już za późno. Zakupy zrobiłem. Zamiast Harrisona kupiłem paczkę Robinsona MVDE do feedera. W podobnej cenie, czyli nie jest to typowa zawodnicza zanęta Marcela, ale może być ciekawa. Do tego kupiłem też Gut-Mix GMS. Nigdy na nią nie łowiłem, to teraz spróbuję :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, booohal napisał:

Czym cechuje się zanęta zawodnicza?

Inaczej premium. Są to na ogół mieszanki zanęt, które powstały w oparciu o doświadczenie z zawodów i na tych zawodach stosowane przez ich autorów.

Lub po prostu umownie zanętą zawodniczą określa się najwyższą półkę zanęt danego producenta.

Nie są to moje teorie, a właśnie tych producentów, którzy takie określenia umieszczają w swoich katalogach, czy na etykietach. Najczęściej pod nazwą Grand Prix lub Gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły mają lepsze składniki, wyprażone. Np. Gut-Mix w zanęcie GMS ma wg opisu wszystkie składniki wyprażone, a w zanęcie z półki niżej tylko część. Jest to też zanęta drobniejsza. Dodatkowo posiada droższe składniki. Tanie zanęty, to głównie bułka tarta, makuch kukurydziany. Droższe mają biszkopt, dodatki ziołowe, prażone i mielone ziarna np. konopii, czy kolendry, które są zwyczajnie droższe. Obczaj sobie choćby z tej strony http://avistar.pl/index.php?route=product/category&path=1_43_44 jaka jest różnica w cenie między kukurydzą, a konopiami lub arachidem.

Tak, jak ostatnio pisaliśmy ws. biszkoptu. Jest on cennym dodatkiem, ale jak sam zauważyłeś droższym od np. zwykłych odpadów piekarniczych.

Jeśli chodzi o ich prace, to z założenia są one mieszane z gliną, więc to glina przejmuje główną zaletę pracy tej zanęty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie zanęty to z reguły mielone odpady cukiernicze lub poprostu przeterminowane. Często trafiały się niemal połówki ciastek w czekoladzie typu holenderskie lub paluszki. Równie często mielone razem z opanowaniem.
Najgorsze były duże ekonomiczne opanowania.
Zanęty zawodniczo to jak już wspomniał@Dominik to mieszanki składników pierwszej kategorii. Wyselekcjonowane z najlepszej jakości i odpowiednio spreparowane.
Posiadają bardziej "naturalny" aromat, a nie tak jak najtańsze perfumy które nie rzadko dostarczają ryby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...