Jump to content
Guest
Guest

Ponownie słów kilka o wodzie i naszych celach

   (0 reviews)


Sporo osób zarzuciło Nam, że woda jest za droga i pytała się skąd ta cena przy łowisku specjalnym Ługi Wałeckie?

A więc na początek odpowiadam, że gdybyśmy zrobili ją na poziomie np. 15zł za dobę, to ryby poddane byłyby bardzo mocnej presji wędkarskiej. Byłyby holowane czasami po kilka razy w tygodniu, co nie do końca dobrze wpłynęłoby na ich kondycję fizyczną. Za jakość, za dzikość, za możliwość holu w nieskazanej wędkarsko i rybacko wodzie trzeba zatem zapłacić. Cena została zrównoważona, czyli jakość w dobrej cenie.

W takim przedsięwzięciu nie ma rentowności. Nie robimy tego dla zysku. Na takich łowiskach jak to, głównym celem nie jest zarobek, tylko należyty zachowany na nim porządek, oraz to, aby optymalnie człowiek mógł współgrać z przyrodą.

Jak pewnie wielu z Was zauważyło, w regulaminie są także ograniczenia co do ilości zanęt. Na wodzie 2/3 lata temu przeprowadzono badania i jak w większości wód w Polsce, jest ona niedotleniona. Stąd aby "nie zakwasić" jej totalnie, nie przyczynić się jej jeszcze większej degradacji, to po uzgodnieniu z Ichtiologiem wprowadziliśmy limity zanętowe.

Ów woda to staw, wykopany przez poprzedniego właściciela, nie jest to jezioro, nie jest to woda przepływowa . Ten dość duży staw ma odpływ, w przypadku nadmiaru wody, można regulować jej poziom. Jest to zbiornik typowo feederowo / karpiowy, zbiornik jeden z wielu jakie chcielibyśmy docelowo Wam wędkarzom zaprezentować i polecić.

Dlaczego jest złów i wypuść?

Wspieramy nowoczesne wędkarstwo i jego promocję, ale nie zawsze nawet na tym akwenie tak będzie, że będzie trzeba ryby wypuścić. To wszystko zależy od tego ile w wodzie będzie ryb, jaki jest ich przyrost. Chcemy aby została zachowana równowaga w środowisku, więc może w następnym sezonie, czy w następnych latach ryby za dodatkową opłatą (a np. obniżoną stawką za wędkowanie dzienne), tak jak w przypadku łowisk komercyjnych, będzie można ryby np. karpie do 2,5kg zabierać.


mata.JPG
Jednym z naszych głównych celów jest to, aby takie łowiska powstawały na jeziorach, a że procedury przejęcia takich wód są bardziej skomplikowane niż te co są na stawach, to zaczynamy od tego co mamy. Na tej wodzie chcemy się uczyć, chcemy poznać Wasze oczekiwania, razem z Wami chcemy wprowadzić nową jakość do środowiska wędkarskiego.

Każda woda, którą kiedykolwiek jeszcze pozyskamy, będzie traktowana w sposób indywidualny. Będzie na nich stosowana odpowiednia polityka, która będzie przyjazna przede wszystkim "dla Ryb" w szerokim słowa tego znaczeniu.

User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest×
×
  • Create New...