Jump to content
Grendziu
Grendziu

Feeder CUP dla Ryb - pierwsze eliminacje - 20 maja 2018 - zaproszenie

   (0 reviews)

Cały cykl Feeder Cup w 2017r zorganizowaliśmy na łowisku Ługi Wałeckie - daliśmy słowo na targach w Poznaniu właścicielowi i słowa dotrzymaliśmy. W lutym zeszłego roku nie wiedzieliśmy jeszcze także, że będziemy mieli całkowitą kontrolę nad własną wodą w Nienawiszczu i będzie trzeba poświęcić sporo czasu, aby ruszyć ze startem i promocją. Tak czy inaczej udało Nam się pod banderą Fundacji "dla Ryb" przygotować trochę więcej niż planowaliśmy.

Na Ługach Wałeckich zrobiliśmy cykl trzech imprez feederowych, poznaliśmy sporo pozytywnie zakręconych zawodników i  oprócz zaciętej rywalizacji nawiązaliśmy z niektórymi osobami swoiste przyjaźnie. Wędkarstwo to pasja, która powinna przede wszystkim łączyć, nie dzielić.

W tym roku zapraszamy na cykl imprez w WLKP. Na łowisku NO KILL w Nienawiszczu mamy tą przewagę, że woda nadal nie jest do końca zbadana, ryby są już tam kilkanaście lat, a karp wcale nie jest rybą dominującą. Oprócz wymienionego karpia w 2017r złowiono bardzo dużo linów (rekord ponad 30kg w dobę) jest spory karaś srebrzysty, którego średnia jest na poziomie kg, są też amury jak i w wodzie uchowały się z pewnością zarybiane przez Nas jesiotry. Prawda jest taka, że jeśli jeden gatunek ryby nie będzie chciał współpracować, to możemy się ustawić na inny. Woda jest także większa, ma więcej zakamarków, zatok, dno jest bardziej zróznicwane i nie zawsze ryby są pod naszym zasięgiem. Dla prawdziwych zawodników jest to nie lada gratka, bo do końca nie wiadomo jaką strategię mamy dobrać.1_tura_2018_v3.png.b239b7ffe631ac8c257f005c8a18190b.png


 

UWAGA!!!!!
Zapisy prowadzimy tylko i wyłącznie telefonicznie. Po rezerwacji telefonicznej liczy się kolejność wpłat na konto Fundacji "dla Ryb" - innej możliwości startu w zawodach nie ma. Jeśli jakaś osoba nie dojedzie to wpisowe przepada. 
Wpisowe za 1 osobę to 70zł - za jedne eliminację.

TELEFON: 61-307-99-99

Tytułem: FEEDER CUP "DLA RYB" - 1 tura 20 maja 2018R.

Dane do przelewu:

FUNDACJA "DLA RYB" - BOGUNIEWO 45, 64-610 BOGUNIEWO Nr Konta: PKO BP 64 1020 4128 0000 1202 0123 2578

KRS: 0000613501 NIP: 6060096225 REGON: 364237131 https://dlaRyb.pl; e-mail: fundacja@dlaRyb.pl; 

DLA_RYB_2018_Facebook_012.jpg.07d4d4df022b7f5582d136ed10efe01b.jpg


REGULAMIN FEEDER CUP DLA RYB 2018 - łowisko NIENAWISZCZ

1. Organizatorem I cyklu zawodów wędkarskich "FEEDER CUP dla Ryb 2018  jest Fundacja "dla Ryb, a patronatem medialnym portal  dlaRyb.pl

2. Zawody z cyklu "FEEDER CUP dla Ryb 2018" są zawodami towarzyskimi. Uczestniczyć w zawodach mają prawo wszyscy zawodnicy, bez względu na przynależność klubową czy okręgową. 

3. Cykl zawodów "FEEDER CUP dla Ryb 2018" odbywa się na łowisku Nienawiszcz i składa się z 3 tur (ostatnia tura połączona z finałem) w dniach:

I tura: 20 MAJA 2018r.

II tura: 24 CZERWCA 201 r.

III tura: 9 WRZEŚNIA 2018r.


4. Do klasyfikacji generalnej liczone są punkty sektorowe z dwóch tur.

5. O zwycięstwie (w pierwszej kolejności) decydują punkty sektorowe, następnie łączna waga ryb, a ostatnim uwzględnianym parametrem może być ilość ryb.

6. W każdej turze łowisko będzie podzielone na 3 sektory po 10 osób, więc łączna maksymalna liczba zawodników wynosić będzie 30 osób. Zawodnicy będą losować sektory oraz stanowiska w poszczególnych sektorach.

7. Zostanie stworzona lista rezerwowa na wypadek nie stawienia się na starcie któregoś z zawodników i będzie ona liczyła 5 osób.  W przypadku bardzo dużego zainteresowania otwarte zostaną kolejne dwa sektory a ilość wędkujących może wzrosnąć do 50 osób - dopuszczamy taką możliwość, jednak nie jest to konieczność.

8. Łowienie będzie odbywać się w dwóch 3 godzinnych etapach, oddzielonych 30/45 minutową przerwą na ważenie ryb i posiłek. Na czas przerwy należy bezwzględnie wyciągnąć wędki z wody.

9. Zawodnik może startować we wszystkich turach, ale tylko 2 najlepsze starty będą liczone do generalnej klasyfikacji.

10. Ostatnia tura zawodów będzie połączona z finałem. Podczas finału zostaną podliczone wyniki z 2 najlepszych startów.

11. Z kwoty wpisowego opłacone będzie łowisko, posiłek, nagrody oraz środki do dezynfekcji sprzętu, a pozostała kwota przeznaczona zostanie na rozwój Fundacji „dla Ryb”.

12. Wpisowe od zawodnika wynosi 70zł na jedną turę. Całość wpłacamy przed zawodami na konto Fundacji "dla Ryb" liczy się kolejnoś zgłoszeń oraz wpłat. W przypadku nie stawienia się zawodnika na starcie zaliczka przepada na rzecz Fundacji "dla Ryb'.

13. Dla pierwszych trzech zawodników z każdej tury przewidziane są nagrody rzeczowe, natomiast dla pozostałych zawodników - upominki od sponsorów.

14. Przewidziana jest również nagroda za złowienie największej ryby zawodów.

 

ZASADY OGÓLNE

1. Cykl zawodów "FEEDER CUP dla Ryb 2018" rozgrywany będzie metodą feederową (method feeder, pellet feeder, klasyczny feeder) przy użyciu jednej lub dwóch wędek.

2. Podczas zawodów będzie obowiązywało 4 sygnałów:

I sygnał - wejście na stanowiska

II sygnał - rozpoczęcie nęcenia

III sygnał - rozpoczęcie zawodów

IV sygnał - zakończenie zawodów

3. Wymagana jest co najmniej jedna siatka do przechowywania ryb o długości minimum 3 m.

4. Limit zanęt i przynęt:

- dzienny limit na każdą turę zanęty sypkiej, pelletu, wszelkiego rodzaju ziaren to 3 l ,

- dzienny limit robaków to 0,5 l,

- zakaz używania gliny i ziemi,

- zakaz używania ochotki haczykowej i dżokersa.

5. Dopuszczalne jest stosowanie tylko haków bezzadziorowych.

6. Zakaz używania przy nęceniu wstępnym jak i podczas zawodów rakiet zanętowych typu spomb, łódek zanętowych itp.

7. Nęcenie wstępne jak i donęcanie podczas zawodów może odbywać się za pomocą procy lub koszyków feederowych (nie przekraczających wymiarów 7x5 cm). Obowiązuje zakaz nęcenia i donęcania z ręki.

8. Zakaz używania echosond przed wędkowaniem jak i podczas wędkowania. Można używać jednego markera, lecz musi on być wyjęty z wody przed sygnałem rozpoczynającym wędkowanie.

9. Zakaz używania plecionek jako linki głównej.

10. Zakaz używania sygnalizatorów dźwiękowych, diodowych, bombek. Jedynym dopuszczalnym sygnalizatorem jest szczytówka.

11. Wymagane jest używanie maty karpiowej oraz dużego podbieraka.

12. Dopuszczalne jest stosowanie torebek PVA.

13. Zawodnicy rozkładają stanowisko na miejscu wyznaczonym przez organizatora. Miejsce wyznaczone określa tabliczka z nr stanowiska.

14. Wędkowanie może odbywać się tylko w obrębie wyznaczonego stanowiska. Przed każdą eliminacją organizator/sędzia poinformuje o szerokościach poszczególnych stanowisk. Zawodnicy nieprzestrzegający tej zasady, będą mieli kasowane wyniki z danej eliminacji.

15. Ryba zacięta przed sygnałem kończącym etap może być wyholowana, lecz nie dłużej niż 15 minut po sygnale (wtedy zostanie zaliczona do wagi).

16. Zapis na liście startowej jest równoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu i zgodą na rozpowszechnianie swojego wizerunku przez organizatora, jak również zarządcy/właściciela łowiska.
17. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany w regulaminie tuż przed zawodami.
 

HARMONOGRAM ZAWODÓW

godz. 6.30  - zbiórka zawodników;

godz. 6.45  - losowanie stanowisk;

godz. 7.00   - wejście na stanowiska;

godz. 7:45 - rozpoczęcie nęcenia;

godz. 8:00  - 11:00  i 11:30 - 14:30   - rozpoczęcie zawodów oraz druga część;

godz. 14:30   - koniec zawodów;

godz. 14.30– 15.00  - ważenie ryb i podliczenie wyników;

godz. 15.00 - ogłoszenie wyników wręczenie nagród połączone z biesiadą przy ognisku.

Edited by Grendziu

User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest×
×
  • Create New...