Jump to content

Strona dlaRyb.pl wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego portalu. Więcej informacji

Grendziu
Grendziu

Lodowate szczęście

Pod takim hasłem jak w tytule, nakręcałem się od kilku tygodni na mój debiut w wędkarstwie spod lodu. Jak to w moim przypadku bywa, dzień przed wyprawą wymyślam, szykuję się organizuję.
Najpierw odwiedziłem pobliski sklep, zakupiłem kilka podstawowych gadżetów na wyprawę.  Gdy już zostawiłem przysłowiową "stówę" w wędkarskim to od razu dowiedziałem się co i jak bierze. Ponoć padały kilka dni temu kilogramowe okonie. Jeden z wędkujących jak przyłów dorwał szczupaka. Pomyślałem, ja też tak chcę i pewnie jak to szczęście u początkującego, z pewnością mi się uda.

pierwszy lodziak.jpg

Pierwsza zestaw, pierwsze nadzieje.

Wcześniej umówiłem się z doświadczonym łowcą, że on ogarnia wszystko co potrzebne i mnie nad wodą uczy, a ja w roli ucznia, czy też bacznego obserwatora będę próbował dorównać mu kroku.
W nocy oczywiście nie mogłem zasnąć, w głowie miałem różne rozmaite myśli typu: a czy aby na pewno jest to bezpieczne? A jak zareaguję jak lód się zarwie? Jak ratować innych gdy będzie problem? No i bardziej pozytywne: co zrobić jak ryba weźmie i będzie większa od wywierconego otworu w lodzie...

Moja pierwsza dziura została wywiercona w miejscu, gdzie wiosną i latem targam lina za linem. Potem były następne. Niestety przez pierwsze 30 minut nie było brań. Użyczyłem od znajomego bałałajkę z kiwokiem i do mormyszki dodałem ochotkę. Jakież było moje zdziwienie, gdy poczułem branie. Niestety, po jakiś ośmiu niezaciętych próbach oddałem wędkę w ręce właściciela. On po dwóch minutach  wyciągnął 5cm okonka. Było zimno, wietrzenie, śnieżyście, więc zaproponowałem przejazd na moją nową miejscówkę. Tam, też po chwili przywitałem się z pierwszym spod lodu okoniem.

IMG_20160120_120959.jpg
Mam i ja - przed 40tką zdążyłem, aby nie było.

Zabawa z bałałajką tak mnie wciągnęła, że odłożyłem swój zestaw i niemal do końca sesji bawiłem się użyczonymi zestawami. W sumie szału nie było, złowiłem pięć niewymiarowych okoni. Młodszy kolega na "killera" łącznie z 20 sztuk. 

killer.jpg
NUMERO UNO ten nad dole
Mimo strasznej wilgoci i mojego marudzenia: "nie biero, nie biero" dzień uważam za udany, teraz siedzę przy kominku i rozmyślam, czy jeszcze na lód wrócę, czy też odpuszczę, bo to jednak nie dla mnie. W wędkarstwie jak w życiu, jedni lubią blondynki, inni brunetki, a ja tam wolę rudą mulatkę :)

IMG_2592.JPG
Mimo nie najlepszych wyników, humor dopisywał do samego końca.   (0 reviews)


User Feedback

Create an account or sign in to leave a review

You need to be a member in order to leave a review

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

There are no reviews to display.
Wydawcą portalu dlaRyb.pl jest:

FUNDACJA "DLA RYB"
BOGUNIEWO 45, 64-610 BOGUNIEWO
Nr Konta: PKO BP 64 1020 4128 0000 1202 0123 2578
KRS: 0000613501 NIP: 6060096225 REGON: 364237131
https://dlaRyb.pl; e-mail: fundacja@dlaRyb.pl; tel.: 61 307 99 99
×

Important Information

guest_terms_bar_text_value