Jump to content
Guest
Guest

Moc internetu

   (0 reviews)

            Lubię czytać, zwłaszcza książki (zwłaszcza, gdy 30 lat temu nie było innej opcji). Internet też lubię przeglądać, czytać, omijać.
            Pisząc w sieci łatwo jest wyrazić swoje emocje, bo często pisze się je dość anonimowo. Bywa jednak, że powoduje to pewną powierzchowność, bylejakość, a czasami wręcz pozoranctwo.

            Przeglądam różne strony, szukając ciekawostek i nowinek (nie, nie technicznych, ale merytorycznych).

            Dziś natknąłem się na piękny wpis na blogu: http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,wedkarskie-forum-narzekacze-pouczacze-i-oglupiacze,88429

Nie to, że promuję inne forum i wspieram tamtejsze reklamy. To treść, która mnie urzekła.

Autor swobodnie i sensownie podaje to co widać w sieci, wraz z własnymi i słusznymi odczuciami. Jakże blisko jestem tych uwag, tych sentencji, tych wywodów.
            Może z lenistwa nie chciało mi się poruszać tematów krytykujących wędkarzy, może też zrażony niezrozumieniem na innej witrynie odpuściłem sobie uczestnictwo w hucpie.

Niemniej, świadomość wędkarska i mentalność to zawiły i trudny temat. Mam nadzieję, że powoli wszystko się unormuje a jednocześnie wielu narzekających zacznie działać, zamiast wyłącznie narzekać.

Równorzędnie widać, że Internet to nośnik treści. Zwykły człowieczek może sobie obejrzeć film, gdzie ktoś opowiada o tym, czego inny zwykły człek nie zna:

https://www.youtube.com/watch?v=SJ2Gd8wmSyM&feature=player_embedded

 

Udzielam się rzadko, ale czytam dużo. Pomimo, że na forum jerkbait.pl nie ma zbyt wielu moich wpisów, to nie oprę się pokusie, by nie zacytować styl Sławka (choć go nie znam):

http://jerkbait.pl/blog/6/entry-369-wczoraj-albo-kiedy%C5%9B/

No i pozdrowienia dla Roberta, Olka oraz bandy forumowiczów których miałem okazję poznać w ciągu ostatnich 10 lat, poznać poprzez to forum: http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=182.
 

To, to właśnie jest moc Internetu. Mieć możliwość porozumiewać się ze sobą na odległość.

Wyrażać swoje opinie, dyskutować, pytać; siedząc przy biurku, pisząc ze smartfona, czytając gdziekolwiek.
Mam nadzieję, że tutaj, na naszym forum i blogu, spełnię swoje zamierzenia i będę trybikiem w tej wielkiej internetowej sieci. xD

 

User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest×
×
  • Create New...