Jump to content
Grendziu
Grendziu

Podsumowanie sezonu 2016r "dla Ryb" - było dobrze, mogło być lepiej

   (0 reviews)

Wiele pozytywnego wydarzyło się w 2016r -  przede wszystkim na początku roku. Podczas Rybomanii w Poznaniu 2016r zalegalizowaliśmy Fundację "dla Ryb".  

Wcześniej określiliśmy cele, podpisaliśmy akt notarialny i spędziliśmy miło i upojnie weekend w Wielkopolsce.  Mimo wielu przeszkód, braku doświadczenia w prowadzeniu takiej instytucji powoli, krok po kroczku próbujemy realizować nasze cele.
Nigdy nie przypuszczałem, że działanie w takiej organizacji i przy takim projekcie jakim jest "dla Ryb" będzie aż tak dużo  pracy. Portal https://dlaRyb.pl  ewoluuje i rośnie w siłę dzięki Wam z dnia na dzień. Portal to osobiście moje małe dziecko, od którego się uzależniłem. Na początku miała być to forma przekazu informacji oraz edukacji.
Dziś on dzięki różnym elementom daje możliwość dzielenia się wszystkimi co związane z wędkarstwem, rybami, ekologią, nauką o rybach. Mamy własną galerię zdjęć, forum, stronę z artykułami, zakładkę mapy -  oraz wiele innych funkcji,  które nie sposób ogarnąć w 5min, mimo, że wszystkie funkcje są dość łatwe i przyjemne w obsłudze. Portal także daje wiele możliwości zaistnienia nowym użytkownikom.


logo idealne.png


I dla przykładu: jeśli prowadzisz starannie bloga, to na wniosek Admina czy też Moderatora Twój wpis jest delikatnie redagowany i trafia na główną stronę, oczywiście za Twoją ówczesną zgodą. Jest on później promowany w social media, a Ty i Twoje hobby odpowiednio popularyzuję się w wirtualnym świecie. Jeśli dodasz zdjęcie do galerii, to ma bardzo dużą szansę trafić choćby na naszego FANPAGE "dla Ryb", a wyjątkowe fotografie trafiają także na instagram.

q1.jpgq3.jpg
Okonie z jeziora Czarnego na chodzonego
 


Fundacja "dla Ryb" powstała choćby dlatego, aby realizować cele, a jednym z głównych, które osobiście mnie kręci jest organizowanie łowisk dla wędkujących. Od początku wiedziałem, że będzie to bardzo trudne, udało się wystartować nam jak do tej pory z łowiskiem komercyjnym ŁUGI WAŁECKIE (link z opisem łowiska: https://dlaryb.pl/łowiska/łowisko-specjalne-ługi-wałeckie-zachodniopomorskie-powiat-wałecki-gmina-wałcz-ługi-wałeckie-r5/) -  gdzie  uciechę mają feederowcy, ale powoli także karpiarze, ponieważ w wodzie zaczynają się pojawiać ryby dwu cyfrowe. Pierwszy rok był próbny, zakończony fantastycznym zlotem "dla Ryb", drugi ma być intensywny i obfity wędkarsko. Plany są szerokie, jak to  przy takich przedsięwzięciach, a życie pewnie zweryfikuje nasze marzenia.q9.jpg

Z nimi mogę łowić nawet na księżycu 
q10.jpg
Karp ponad 10 kg złowiony na łowisku Ługi Waleckie
q13.jpg
A ten Pan na moją wędkę, pobił swój rekord amura na Ługach Wałeckich

 

Co do innych wód, bo w planach były jeziora. Niestety zbyt dużo nowych przetargów na terenie Polski nie pokazało się, aby móc do nich wystartować w 2016r, do jednej wody przez chwilę się przymierzaliśmy, ale po namyśle, odpuściliśmy. Dziś po roku czasu, wiemy, że takim wodami można się opiekować, ale bez wsparcia zewnętrznego jest to dość drogi "sport", dlatego chociażby w 2017r przystąpimy dość "agresywnie" do akcji pozyskiwania darczyńców Fundacji "dla Ryb", czy też sponsorów portalu https://dlaRyb.pl Myślę, że też będziemy bardziej aktywni w ternie, organizując zawody, eventy. Jednak oprócz "kasy" musi  znaleźć się czas i chęć działania. Stąd chociażby mój apel, jeśli chciałbyś działać w organizacji takim jakim jest PROJEKT "dla Ryb" to szukamy nowej świeżej krwi, ludzi, którzy chcą razem z Nami stworzyć coś wyjątkowego. Jeśli  jesteś zainteresowany współpracą, to porostu napisz e-mail: fundacja@dlaRyb.pl


Co do mojego osobistego wędkowania, to uważam rok 2016r za udany, mimo, że przegrywałem bardzo często z chorobami, większość wypraw opisałem wcześniej na blogu, więc w telgraficznym skrócie.....
.
Sezon rozpocząłem wyprawą na łowisko Ługi Wałeckie w ostatni dzień lutego 2016, gdzie na łowisku 2/3 łowiska jeszcze był lód.
Niestety nie połowiłem. Wtedy w planach miałem zostać karpairzem, wejść na wyższy level pod względem wielkości jednostkowej ryb, ale mimo odwiedzenia wczesną wiosną dwóch łowisk karpiowych, karpiowanie samo w sobie mnie za bardzo nie kupiło. Ponownie usiadłem do feedera i do końca lipca chwaliłem się nieprzeciętnym wynikami. Dawno mi się nie zdarzyło aby na jeziorze łowić ponad 30kg leszczy podczas jednej zasiadki czy też niemal w jedną dobę łowić na łowisku ŁUGI WAŁECKIE ponad 70kg ryb.

 

q16.jpg
Karaś złocisty, często łowiony nad Czarnym na bata
q18.jpg

Gruntowe płocie na feeder to takie, które mają nie mnie niż 0,5kg - reszta się nie liczy
q6.jpgq17.jpgq21.jpg
Leszczowe Eldorado - jak za starych dawnych lat

 Obiecałem sobie kiedyś, że jak sprzedam RIB-a, który latami kurzył się na podwórku, to zainwestuję w profesjonalną łódkę wędkarską. Już niemal na Rybomanii wiedziałem czego chcę, w oko wpadł mi SEMPER 440XT, no i pod koniec lipca przyszła do mnie wymarzona łódź. W tym czasie feeder spadł na drugi plan niestety, Od zawsze uwielbiałem łowić z łodzi. Nie ważne czy to był spinning, czy bat. Łódka i woda to inna perspektywa łowienia, daje możliwość obserwacji, to co się dzieje z bliska, łowienia niemal w każdym miejscu, gdzie człowiek sobie tylko wymyśli, pod warunkiem, że nie są to wody typowo góskie.

q11.jpgq12.jpg


Udało m.in w tym roku z dużymi  40cm pasiakami pobawić, dorwałem kilka pięknych szczupaków, jednak przegrałem w pogoni za sandaczem.

q22.jpgq23.jpg

Hitem sezonu okazały się czerwone ogonki na szczupaki

q4.jpg
Piękna duża 1500ha woda - niestety nie obdarowała mnie sandaczami

 

Nowy Rok to nowe wyzwania, znowu po głowie chodzi karpiowanie - kilka nocek za rekordem, feeder obowiązkowo i spinning z łodzi - tym  razem rzeczny lub zagraniczny. Rok się rozpoczął, więc jak czas i zdrowie pozwoli, to kto wie, może plany w części zrealizuję.

Wszystkim kolegom po kiju życzę w 2017. "taaaaaaaaaaaaaaakiej ryby" .

 

 

q15.jpg
Trzy rodzaje zanęt - m.in. klucz do sukcesu w 2016r.

q19.jpg
Ryby nawet w tarle brały - 100% ryb w 2016r wypuściłem

q20.jpg
Każdemu życzę minimum takich wyników w 2017r.

Edited by Grendziu
literówka w tytule

User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest×
×
  • Create New...